Sigaraya neden başladınız ?

Sigara saçma. Insanlar kendisine sadece zarar veriyor ama yaşadığı şeyleri unutamıyor. Madem para harcıyorsun unut bari bazı şeyleri :D :D Alkol daha iyi.

Şakası bir yana bu benim için gerçek. Sigara veya alkol kullanmıyorum ama kullansaydım bu kesinlikle sigara olmazdı.

13 yaşımda başladım. Benden yaşça büyük birisinin yanında asla sigara içmem, kimseden sigara istemem, dişlerimi sürekli fırçalarım, düzenli duş alırım. Çoğunlukla insanlar sigara içtiğimi bile anlamıyor, sigara da içiyorsa insan bakımlı olmalı. Leş gibi kokmamak lazım.

Amatör-Orta seviye vücut geliştirme sporcusu olduğum halde içiyorum. Doğa yürüyüşü, açık hava bisiklet sürüşü, crossfit, hafif tempo koşu yaparken bile içiyorum.

Ama bana göre, binlerce zehir içeren sigara değil de, insanların kendisi daha zararlı içtiğim sigaradan. Ben sigara içerken toplum içinde bulunuyorsam sessiz sakin bir yerde içerim. Çünkü bilirim ki kimseyi zehirlemeye hakkım yoktur. 9 aylık bir sigarayı bırakma serüvenim oldu ve gayet iyiydi. Hiç gerekmiyordu tekrar başladım, tekrar bırakabilirim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı