Sigarayı bırakmak için elektronik sigara önerisi

shinochou

Femtopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Back-end Developer
Herkese iyi Sosyaller. Sigarayı bırakmayı istiyorum ancak arkadaş ortamı bildiğiniz gibi, zorlanıyorum. Bu süreci elektronik sigara ile atlatabileceğimi düşünüyorum. Vozol 10k gibi ürünlerden tükettim açıkçası memnun da kaldım ancak maliyeti maalesef fazla geldi. Vozol benzeri performans verecek bir cihaza ihtiyacım var. Cihazla ilgilenebilirim sorun değil. Günlük bakımı falan varsa sorun olmaz benim için. Yeni başlayacağım için çoğu kavrama yabancıyım. Bunu göz önünde bulundurarak elektronik sigara tavsiyelerinde beraberinde likit tavsiyeleri verebilirseniz sevinirim.

Herkese iyi sosyaller. Sigarayı bırakmayı istiyorum ancak arkadaş ortamı bildiğiniz gibi, zorlanıyorum. Bu süreci elektronik sigara ile atlatabileceğimi düşünüyorum. Vozol 10k gibi ürünlerden tükettim açıkçası memnun da kaldım ancak maliyeti maalesef fazla geldi. Vozol benzeri performans verecek bir cihaza ihtiyacım var. Cihazla ilgilenebilirim sorun değil. Günlük bakımı falan varsa sorun olmaz benim için. Yeni başlayacağım için çoğu kavrama yabancıyım. Bunu göz önünde bulundurarak elektronik sigara tavsiyelerinde beraberinde likit tavsiyeleri verebilirseniz sevinirim.

Hocam okuduğumuz kadarıyla sigaradan daha zararlı şeyler bunlar, sağlığınıza dikkat edin hocam :) bence en doğrusu sigara bırakma hattını aramak.

Genel olarak normal sigaraya göre daha sağlıklı olduğunu söylüyorlar ancak bilemedim 😁

Filtre yakıp içip iğrenerek bırakmayı ilk kez duydum. 😁

Öneri olarak herhangi bir öneriniz var mı

Herkese iyi Sosyaller. Sigarayı bırakmayı istiyorum ancak arkadaş ortamı bildiğiniz gibi, zorlanıyorum. Bu süreci elektronik sigara ile atlatabileceğimi düşünüyorum. Vozol 10k gibi ürünlerden tükettim açıkçası memnun da kaldım ancak maliyeti maalesef fazla geldi. Vozol benzeri performans verecek bir cihaza ihtiyacım var. Cihazla ilgilenebilirim sorun değil. Günlük bakımı falan varsa sorun olmaz benim için. Yeni başlayacağım için çoğu kavrama yabancıyım. Bunu göz önünde bulundurarak elektronik sigara tavsiyelerinde beraberinde likit tavsiyeleri verebilirseniz sevinirim.
Tek kullanimlik cihazlarin icerigi belirsiz oldugu icin sigaradan daha az zararli veya sigaradan daha zararli olabilir, bunu bilemeyiz. Kotu olan ihtimali goze almak istemedigimiz icin tek kullanimlik cihazlardan uzakta durmaliyiz ilk etapta.

Bu durumda Pod ve Mod+Atomizer olarak iki seceneginiz kaliyor. Pod'un maliyeti ilk etapta daha dusuktur fakat uzun vadede cok daha yuksektir. Mod+Atomizer ise ilk etapta maliyetlidir ve cok daha fazla vakit alir. Uzun vadede ise maliyeti yok denecek kadar azdir. Ilk etapta ben pod cihaz kullanmanizi oneririm. Zaten ilgi duyarsaniz devamini getirmek isteyeceksinizdir. Burada adini zikretmem uygunsuz olabilir fakat dogrudan bu konuyla ilgili aktif bir forum sitesi var. Site hakkinda bilgi edinmek isterseniz [email protected] uzerinden bana ulasabilirsiniz. Yardim ve dayanisma icin yalnizca elektronik sigara urunlerine yonelik paylasimlarin yapildigi bir forum.

Forum uzerinden yapacaginiz arastirmalarda, dayanaklari ile birlikte elektronik sigaranin dogru sekilde kullanildigi zaman geleneksel sigaradan cok daha az zararli oldugunu gorebilirsiniz, urunler hakkinda yardim alabilirsiniz.

Konuya donecek olursak, benim sahsi onerim ilk etapta pod ve hazir likit kullanmanizdan yanadir. Size elektronik sigara kullaniminin ilk etapta cazip gelmesi icin geleneksel sigara kadar basit olmali. Nefes sensorlu bir pod cihaz ile guvenilir olarak nitelendirilebilecek yerli likit firmalarinin likitlerini kullanirsaniz- ki guvenilir firmalar konusunda da yardima ihtiyaciniz varsa yardimci olabilirim- geleneksel sigara ile maliyeti oldukca yakin olacaktir. Size uygun sectiginiz likitlerle en iyi deneyimi yakalayabilirsiniz. Daha sonra surdurmek istediginiz taktirde mod+atomizer ve evyap likite ilgi duyar ve yonelirsiniz kanimca. Buharcilarin cogu meraka dayali bir bilgi birikimine sahip oluyor. Ben de Technopat.net uzerinden bu mecrayla tanistim. 400 liralik Nfix Pod ile basladigim seruvenime bugun SL Class+Kayfun ile devam ediyorum. Biraz isin icerisine girdiginiz zaman siz de ilk basta karmasik gelse de anlamaya ve hoslanmaya baslarsiniz kanimca. Sagliga daha az zararli olmasindan bagimsiz olarak kiz arkadasinizi optugunuzde agzinizdaki onu rahatsiz eden les kokunun artik olmayisi bile oldukca motive ediyor insani.

Uzun uzun yazmışsınız dikkatiniz için teşekkür ederim. Mail adresinden ayrıca yazacağım size. Ev yap likit ile uğraşmayı düşünmüyorum şimdilik aslında temel amacım arkadaş ortamında sigaraya el atmamak şuan için. Pod için aşağı yukarı aylık maliyeti nedir acaba cihazım yok bu arada. Cihaz önerisi de isteyeceğım sizden cihaz bakımı için ne gibi seylere dikkat etmem gerekir likit için vs. Guvenilir alisveris yapabilecegim bir yere de ihtiyacim var.

Uzun uzun yazmışsınız dikkatiniz için teşekkür ederim. Mail adresinden ayrıca yazacağım size. Ev yap likit ile uğraşmayı düşünmüyorum şimdilik aslında temel amacım arkadaş ortamında sigaraya el atmamak şuan için. Pod için aşağı yukarı aylık maliyeti nedir acaba cihazım yok bu arada. Cihaz önerisi de isteyeceğım sizden cihaz bakımı için ne gibi seylere dikkat etmem gerekir likit için vs. Guvenilir alisveris yapabilecegim bir yere de ihtiyacim var.
Hocam inanın bir kişinin daha geleneksel sigaradan elektronik sigaraya geçmesi beni mutlu eder. Ben de bu şekilde bana uzun uzun yardımcı olan bir hocam sayesinde elektronik sigaraya yöneldim ve gerçekten doğru şekilde kullanıldığı müddetçe iyi yönde etkileri tartışılmaz. Pod cihaz aldığınız zaman yalnızca coil ve likit masrafınız olur. Yerli likitler ortalama 3tl/ml. Günde 5ml likit tüketirseniz 15TL yapar, 30 günde 450TL. Bir paket coil 600TL civarı. Genellikle beşli paketler halinde satılıyor. 2 haftada bir değiştirirseniz- ki coil yanmasa bile sağlıklı olan en geç iki haftada bir değişmesidir- 2.5 ayda 1 paket coil harcarsınız. Bunun da aylık maliyeti 240TL olur. Likit masrafı ile birlikte 700TL’ye yakın olur. Eğer ilgi duyar ve devam etmek isterseniz muhtemelen mod+atomizer ve Evyap likite de yönelirsiniz. Maliyetler bu durumda iyice düşer, uzun vadede hissetmezsiniz bile.

Arkadaş uzun uzun anlatmış bende ekleme yapiyim konudaki rehberime bakabilirsiniz. 1 kişiyi ateşliden bıraktırabilmişsek bizim için iyidir. Cihaz önerisi için bütçeni belirtiresen ve mtl istiyorsun sanırım onu belirtirsen öneri yapabilirim. Rehberde kişisel kullandığım evyap veya hazır likit siteleri de mevcut
Türkiye'nin En Kapsamlı E-Sigara Rehberi

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı