Sigarayı bırakmak istiyorum

18 yaşındayım 4 seneye yakındır sigara kullanıyorum ama son 1.5 senedir iyice arttırdım sigarayı. Ailem içtiğimi öğrendi içme falan diye kızdılar ama ben yine içtim ben bırakmak istiyorum. Fakat ne yapmam gerekiyor? Ailem beni okutmak istiyor ve benim böyle şeylerle meşgul olmam beni cidden çok üzüyor. Lütfen akıl verin.

Bırakmanız daha iyi olur hem içip ne yapacaksınız ki? Tek yaptığı sağlığa zarar vermek. @KojiroHyuga04 hocamın da dediği gibi nikotin sakızı faydalı olur sigarayı bırakmanızda diye düşünüyorum.

18 yaşındayım 4 seneye yakındır sigara kullanıyorum ama son 1.5 senedir iyice arttırdım sigarayı. Ailem içtiğimi öğrendi içme falan diye kızdılar ama ben yine içtim ben bırakmak istiyorum. Fakat ne yapmam gerekiyor? Ailem beni okutmak istiyor ve benim böyle şeylerle meşgul olmam beni cidden çok üzüyor. Lütfen akıl verin.
Hocam bunun için cidden kararlı olmanız lazım zaten eğer çok kararlıysanız ekstra bırakmak için bir ilaç falan kullanmanız gerekmiyor şuanda elinizde olan bütün sigaraları gidin ve çöpe atın mümkünse geri alamayacağınız bir çöp olsun mesela dışarıda ki büyük çöplere atabilirsiniz sigara gördüğünüz zaman yüksek ihtimalle canınız çeker eğer böyle bir durum yaşarsanız direkt o yerden uzaklaşın.

En etkilisi sigara bandı sırta yapıştırılıyor.bunyenin nikotın istegini karşılıor.dolayısıyla canın içmek istemiyor.bulundugun ilcedeki saglık mudurlugune gidip iste yada aile doktorundan.sana buyuk ıhtimal hap verecek yada yazacak.sen kullandım hocam işe yaramadı.bana nikotın bandı yazın yada verinde israr et bu cok önemli ama.banta cok ragbet vede etkılı oldugu ıcın bazen ellerınde olmuyorr.atıyorum bır hafta on gun beklersın deseler bile ben beklerim de bant kullan.bant cok etkılı

Yeşilay'a gittim ben, PC bağımlılığı için. Bırakamadım. Göz doktoruna gittim. Gözlerin bozulmaya başlamış dedi. Şu anda PC'de oyun oynamıyorum. Dank ediyor.

Hocam bunun için cidden kararlı olmanız lazım zaten eğer çok kararlıysanız ekstra bırakmak için bir ilaç falan kullanmanız gerekmiyor şu anda elinizde olan bütün sigaraları gidin ve çöpe atın mümkünse geri alamayacağınız bir çöp olsun mesela dışarıda ki büyük çöplere atabilirsiniz sigara gördüğünüz zaman yüksek ihtimalle canınız çeker eğer böyle bir durum yaşarsanız direkt o yerden uzaklaşın.

Öyle yaptım hocam elimde yarım paket vardı paramparça edip az önce attım. İnşallah son olur.

En etkilisi sigara bandı sırta yapıştırılıyor. Bunyenin nikotın istegini karşılıor. Dolayısıyla canın içmek istemiyor. Bulundugun ilcedeki saglık mudurlugune gidip iste ya da aile doktorundan. Sana buyuk ıhtimal hap verecek ya da yazacak. Sen kullandım hocam işe yaramadı. Bana nikotın bandı yazın ya da verinde israr et bu cok önemli ama. Banta cok ragbet ve de etkılı oldugu ıcın bazen ellerınde olmuyorr. Atıyorum bır hafta on gun beklersın deseler bile ben beklerim de bant kullan. Bant cok etkılı.

Soracağım teşekkürler.

Hocam bırakmak için ne gerekiyorsa yapın. Yapamazsanız ileride çok çekersiniz en basitinden gırtlak kanseri araştırın hocam. Sonra içesiniz kaçar belki.

Hakikaten de öyle içtiğimden bu zamandır sesim çok boğuk çıkıyor, sürekli tükürme isteği ve boğaz ağrısı eksik olmuyor. Hiçbir şey için olmasa bile sağlığım için bırakmam lazım.

Öyle yaptım hocam elimde yarım paket vardı paramparça edip az önce attım. İnşallah son olur.

Soracağım teşekkürler.

Hakikaten de öyle içtiğimden bu zamandır sesim çok boğuk çıkıyor, sürekli tükürme isteği ve boğaz ağrısı eksik olmuyor. Hiçbir şey için olmasa bile sağlığım için bırakmam lazım.
Bir de hocam alıştığınız bir şeyi tak diye bırakmak çok zor ama azaltarak bırakmanız daha kolay diye biliyorum.

Geri
Yukarı