Sigorta atma sorunu

mustafas03

Hectopat
Daha fazla  
Yarım saat önce sigorta attı, sigortayı kaldırdım fakat 3-4 saniye sonra tekrar atıyor. Evin içinde 8 tane sigorta vardı hepsini tek tek denedim sorun var mı diye 7 tanesi açıkken atmıyor fakat diğerini açtığım zaman sigorta atıyor. 7 tanesi açıkken baktım bütün odalarda elektrik var bütün prizler çalışıyor. Sizce bunun sebebi nedir? Evi 2008 yılında yaptık yani tesisat o zaman döşendi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kısa devre yapıyor olabilir. Kaçak akım rölesi yangının çıkmasını engellemek için sigortayı attırır. Yapmanız gereken basit, sorunlu sigortayı bulduğunuza göre şimdi o sigortanın hangi odaya ait olduğunu bulacaksınız. Genellikle mutfak, banyo, tuvalet gibi yerlerde çıkıyor. Annemiz evi temizlerken prizlere su kaçırabiliyor ya da mutfaktaki su ısıtıcısına su temas edebiliyor. Örnekler çoğaltılabilir. Kaçak akım rölesinde ya da sigortanızda da sıkıntı olabilir. Başta belirttiğim gibi, öncelikle sorunlu odayı bulun ve su temas edebilecek ürünleri kontrol edin daha sonra tekrar sigortayı açmayı deneyin. Sorun devam ediyorsa bir elektrikçi çağırın çünkü elektrik işi ciddi bir iş.

Kısa devre yapıyor olabilir. Kaçak akım rölesi yangının çıkmasını engellemek için sigortayı attırır. Yapmanız gereken basit, sorunlu sigortayı bulduğunuza göre şimdi o sigortanın hangi odaya ait olduğunu bulacaksınız. Genellikle mutfak, banyo, tuvalet gibi yerlerde çıkıyor. Annemiz evi temizlerken prizlere su kaçırabiliyor ya da mutfaktaki su ısıtıcısına su temas edebiliyor. Örnekler çoğaltılabilir. Kaçak akım rölesinde ya da sigortanızda da sıkıntı olabilir. Başta belirttiğim gibi, öncelikle sorunlu odayı bulun ve su temas edebilecek ürünleri kontrol edin daha sonra tekrar sigortayı açmayı deneyin. Sorun devam ediyorsa bir elektrikçi çağırın çünkü elektrik işi ciddi bir iş.
Çamaşır makinası sıkıntılıymış, bi şey takılmış makinaya güzelce temizledim sorun düzeldi. Zaten çamaşır makinasından dolayı atıyormuş.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı