Sigorta attıktan sonra görüntü gelmiyor

Buffy

Hectopat
RAM
Corsair Vengeance 16 GB 3200 mHz
Anakart
Msi b450m gaming plus
İşlemci
Ryzen 5 5600
Merhaba. Bugün evin sigortaları bilgisayardan bağımsız olarak attı. Açmaya çalıştığımda bilgisayarım sorunsuz çalışıyor. Ancak arka USB portlarının hiçbiri çalışmıyor. Ekran kartından monitöre görüntü gelmiyor.

Kabloları denedim, monitörü ve USB cihazları da denedim. Hepsi sağlam. Anakartım yanmış olabilir mi? Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Bugün evin sigortaları bilgisayardan bağımsız olarak attı. Açmaya çalıştığımda bilgisayarım sorunsuz çalışıyor. Ancak arka USB portlarının hiçbiri çalışmıyor. Ekran kartından monitöre görüntü gelmiyor.

Kabloları denedim, monitörü ve USB cihazları da denedim. Hepsi sağlam. Anakartım yanmış olabilir mi? Ne yapmalıyım?

Yani sigorta attığında fazla akım giderek bir şeyler gitmiş olabilir ben eski bilgisayarımı suyun altında yıkıyordum gene çalişiyordu.

BIOS'a girebiliyor musunuz yoksa görüntü hiç mi gelmiyor?

Arkadaşların dediği gibi muhtemelen sigorta atınca oluşan akım değişiminden dolayı anakart, dolayısıyla ekran kartı zarar görmüş olmalı. Akım koruyucu prizlerin ne kadar koruma sağladığı meçhul. Gerçek koruma için UPS kullanmak lazım. Bir bilgisayarcı multimetre ile kontrol ederse sorun daha rahat anlaşılır.

Tavsiyem öncelikle bilgisayara bağlı olan tüm disk ve ssd leri söküp açmayı deneyin en azından BIOS'a girebilirseniz disklerde sorun var demektir.

Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ederim. Şu anda bilgisayardan yazıyorum. Kendi kendine nasıl olduysa düzeldi. Şu anda ekran kartımın HDMI çıkışı dışında her şey çalışıyor. Görüntüyü VGA'dan almak zorunda kalıyorum. Sebebini anlamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ederim. Şu anda bilgisayardan yazıyorum. Kendi kendine nasıl olduysa düzeldi. Şu anda ekran kartımın HDMI çıkışı dışında her şey çalışıyor. Görüntüyü VGA'dan almak zorunda kalıyorum. Sebebini anlamadım.

Ekran karti gitmiş.

Geri
Yukarı