Sigortasız olup kendi rızamla ayrılırsam tazminat alır mıyım?

sigortasız çalıştığın için alman imkansız ama seni sigortasız çalıştırdıkları için dava açabilirsin ama açarsan da boşa uğraşırsın (çözüm olarak işaretlersen sevinirim) teşekkürler

Bu arada yaptıkları çok ciddi bir suç, çünkü sen normal şartlarda maaşınla birlikte vergi kesintisine giriyorsun. Yani sadece sigortasız değil seni üç yıldır vergi ödemeden çalıştırıyorlar ve emeklilik yaşında uzuyor. Yani maaş ödemesi belge olarak gösterebiliyorsan şikayet etmeni öneririm.

Arkadaşlar iyi geceler herkese, sorum şöyle ki tam üç yıldır bir şirkette sigortasız olarak çalışmaktayım. Sigorta vaadi ile sürekli olarak geçiştirilmekteyim. Şu an başka sebeplerden dolayı da sıkıldığımdan ötürü ayrılmak istiyorum. Benim şu an sigorta mevzusu dışında tazminat hakkım sizce var mıdır, varsa ne kadardır?

Tazminatımı istemeyi deneyeceğim eğer alamazsam o zaman sigorta konusunu da dahil ederek mahkemeye başvurmaya planlıyorum. Sizce yukarıdaki sorum haricinde böyle bir durumda nasıl sonuç alırım?

Sigortasızım ancak çalıştığımı istap edebileceğim bir çok yazışma ses kaydı ve mail var
sigortasız çalıştığın için alman imkansız ama seni sigortasız çalıştırdıkları için dava açabilirsin ama açarsan da boşa uğraşırsın (çözüm olarak işaretlersen sevinirim) teşekkürler
Neden boşuna peki?

Sigortasızım ancak çalıştığımı istap edebileceğim bir çok yazışma ses kaydı ve mail var
Bunlar kayıt altına alındığını bilerek yapılmış görüşmeler mi? Eğer karşı taraf bunların delil olarak işleyeceğinden habersizse kanunsuz delil kapsamına girer.

Geri
Yukarı