Steam "Sık iade" yüzünden hesap kısıtlaması

Kardeşim birincisi hesap kısıtlaması almamışsın paylaştığın hiçbir içerik de bu yok. İkincisi uyarı nitelikli bir bölüm var. Onu da kafana takma her iade de bunu atıyorlar. Artık kendilerine prosedür olarak belirlemişler sanırım.

Kardeşim birincisi hesap kısıtlaması almamışsın paylaştığın hiçbir içerik de bu yok. İkincisi uyarı nitelikli bir bölüm var. Onu da kafana takma her iade de bunu atıyorlar. Artık kendilerine prosedür olarak belirlemişler sanırım.

Evet farkındayım sağ olsun birçok kişi uyardı o metinin klasik olduğundan teşekkürler.

Bu uyarı bir süre her iade talebinde sana gelecek. Ya maile gelecek ya da bu şekilde hesabına gelecek.
Buna benzer bir durumu bende yaşadım. 2 kere aynı ayda iade talebinde bulundum ve aradan 15 20 gün sonra farklı bir ayda toplam da yani 3. iade için talep oluşturdum.
Sana gelen uyarı gibi olmasa da buna benzer şekilde bir daha ki iadelerinin kabul edilemeyeceği yazılıyordu. Belki sende de yazıyordur özelikle maile bak.
Bunu biraz Steam forumların da araştırdım ve belirli bir dönemde hafta veya ay fark etmezmeksizin iadelerin sürekli olduğu dönemlerde bu uyarı çıkıyor. Daha da devam edersen evet hesabın kısıtlanabilir ancak bu biraz olasılığı düşük bir durum ama başına da gelebilir. En olası durum, iadelerin artık kabul edilmeyecek olmasıdır.

Kısaca hem bu uyarıdan hemde buna benzer kısıtlamalardan kaçınmak ya da hesaptan gitmesini sağlamak için uzun bir süre ama ortalama 45 ile 90 gün boyunca iade talebi oluşturmamalısın. Steam formunda okuduğumda böyle yazıyordu ve gerçekten de bende 2 ay da sanırım bu uyarı gibi şeyler hem hesaptan hem de mailden gittti. Artık iadelerden sonra uyarı gönderilmiyor.

Biraz uzun oldu ama en sade ama en açıklayıcı bilgilendirmeyi hem sizler hem de diğer kullanıcılar için yapmak istedim.

Bu uyarı bir süre her iade talebinde sana gelecek. Ya maile gelecek ya da bu şekilde hesabına gelecek.
Buna benzer bir durumu bende yaşadım. 2 kere aynı ayda iade talebinde bulundum ve aradan 15 20 gün sonra farklı bir ayda toplam da yani 3. iade için talep oluşturdum.
Sana gelen uyarı gibi olmasa da buna benzer şekilde bir daha ki iadelerinin kabul edilemeyeceği yazılıyordu. Belki sende de yazıyordur özelikle maile bak.
Bunu biraz Steam forumların da araştırdım ve belirli bir dönemde hafta veya ay fark etmezmeksizin iadelerin sürekli olduğu dönemlerde bu uyarı çıkıyor. Daha da devam edersen evet hesabın kısıtlanabilir ancak bu biraz olasılığı düşük bir durum ama başına da gelebilir. En olası durum, iadelerin artık kabul edilmeyecek olmasıdır.

Kısaca hem bu uyarıdan hem de buna benzer kısıtlamalardan kaçınmak ya da hesaptan gitmesini sağlamak için uzun bir süre ama ortalama 45 ile 90 gün boyunca iade talebi oluşturmamalısın. Steam formunda okuduğumda böyle yazıyordu ve gerçekten de bende 2 ay da sanırım bu uyarı gibi şeyler hem hesaptan hem de mailden gittti. Artık iadelerden sonra uyarı gönderilmiyor.

Biraz uzun oldu ama en sade ama en açıklayıcı bilgilendirmeyi hem sizler hem de diğer kullanıcılar için yapmak istedim.

Bilgilendirme için teşekkürler

Bence iade konusunda ceza vermeleri saçma isteyen istediği kadar oyun iade eder ne var ki bunda ben kötü birşey göremedim. Ceza demişim uyarı daha uygun bir kelime olur.
Öyle bir şey yok. 2 saatte bitebilen oyunlarda var insanlar onları oynayip bitirip iade eder durmadan o zaman? İade sistemi suistimal edilmemeli ve verdikleri ceza gayet uygun.

Ben eskiden çok kez ardı ardına iade etmiştim bazı oyunları ancak hiç böyle bir şeyle karşılaşmadım böyle bir sistem olsa bana da bildirim gelirdi. Bence sen durumu çok yanlış anlamışsın.

Bence iade konusunda ceza vermeleri saçma isteyen istediği kadar oyun iade eder ne var ki bunda ben kötü bir şey göremedim. Ceza demişim uyarı daha uygun bir kelime olur.

Oldu hocam orası deneme yerimi iade işini suistimal ederse olacağı bu tabii. Kendini giysi dükkan sahibi olarak düşün; adam surekli alıp iade ederse sinirlenmez misin?

Steam hesabım bu gece bir uyarı aldı uyarı içerikleri aşağıdaki görselde mevcut. Konu açmamın sebebi belirtilen sebebin çok geçersiz olması.

Sık iade belirtilmiş fakat en sonki iadem 10 Aralıkta yapılmış. Steam'in belirtisine göre sık iade yapmışım. Sebebi ne olabilir sizce? Teşekkürler.

Sık iade yüzünden olmayabilir muhtemelen hesabınıza iade olacak tutar geri ödenmedi. Cüzdan bakiyenizin yanında (...) İçinde gözüküyor olabilir o yüzden satın alma işlemi gerçekleşmiyor. Cüzdan bakiyeniz düzgün gözüktüğü zaman sorun ortadan kalkar. Cüzdan bakiyenizin bir resmini paylaşır mısınız en üst sağ köşede nickinizin yanında olacak.

Sık iade yüzünden olmayabilir muhtemelen hesabınıza iade olacak tutar geri ödenmedi. Cüzdan bakiyenizin yanında (...) İçinde gözüküyor olabilir o yüzden satın alma işlemi gerçekleşmiyor. Cüzdan bakiyeniz düzgün gözüktüğü zaman sorun ortadan kalkar. Cüzdan bakiyenizin bir resmini paylaşır mısınız en üst sağ köşede nickinizin yanında olacak.

Ödemem kartıma iade edildi bu gün

Yeni konular

Geri
Yukarı