[Şikayet] Trendyol, Satıcı ve Temsilcilerinin Müşteri deneyimleri

Makaleler
36
Yer
Sakarya
Bu konu altında isteyen kendi deneyimlerini de yazabilir... Bu şekilde tarihsel olarak satıcı ve Trendyol hakkında güvenilirliğini tartmış olacağız. Ayrıca Trendyol yetkileri arama gerçekleştirdiğinde, ayrı konular yerine tek bir konuda yaşanan sorunları görebilecektir.

Sorununu belirtmek isteyen tarihsel olarak belirtmeli, sorununu detaylı açıklamalı ve aşağıdaki örneğe uyarak yazmalı ve belirli düzen içerisinde olmalıdır.

Alışveriş tarihi:

Yaşanan sorun:

Sorun yaşanan ürün no x(sayı):

Sorun yaşanan satıcı isimleri:

Müşteri temsilcisi(Asistan veya diğer iletişim kanalları) ile ilgili görüşme ayrıntıları:

Kurallar:
Gizlilik ihlalini önlemek için resimlerde veya yorumlarınızda (satıcı ismi, alıcı ismi, açık adres), küfür, aşırı hakaret gibi yorumlar içermemelidir.

Örnek olarak kendi alışveriş deneyimini paylaşıyorum.

Alışveriş tarihi: 20.08.2023'de toplu olarak 6 farklı satıcıdan ürün sipariş verdim.

Yaşanan sorun: Ürünlerin genelinde tahmini 2 gün kargolama süresi deniliyordu. 4 ürün ertesi gününde kargoya verildi.
Sorun yaşanan ürünler bir yakınıma hediye olarak verilecek ürünlerdi ve aciliyeti vardı, sorun yaşanan iki ürün de hediye ürünlerdi. 1. ürün, 2. gününde kargoya verildi. Sorun yaşanan 2. ürün 25.08.2023 hala kargoya verilmedi.
- Sorun yaşanan 1. ürün ortalama 2 gün içinde elime kırık şekilde ulaştı. Satıcıya Trendyol asistan ile sadece mesaj gönderilebiliyor, oradan değişim talebinde bulunmak için satıcıya sor ile sorun yaşanan görseli ve mesajı yazdım 25.08.2023'e kadar hala mesaja dönüş yapılmadığından iade talebi oluşturdum.
- Sorun yaşanan 2. ürün 22.08.2023'de satıcıya asistan ile mesaj gönderdim, kargo neden verilmedi diye genelde ertesi gün veriliyor dediğim gibi diğer satıcılardan.
Satıcı 24.08.2023'de anca geri dönüş sağladı ve 25.08.2023 için kargoya verileceğini bildirdi ancak hala bir işlem sağlanmadı.
Sorun yaşanan satıcı isimleri: DMS LAZER, Gülmine

Müşteri temsilcisi
Satın alım tarihinden itibaren Asistan ile müşteri temsilcileri ile günde 2/3 defa, iki ürün ile ilgili durumları bildirdim destek olmaları için talepte bulundum, mağduriyetin giderilmesi için bu uzun iletişim kurma deneyimlerime göre müşteri temsilcilerinin, müşterilere verilen yetkiler haricinde bir yetkilerinin olmadığını görmüş oldum.
Temsilciye kampanyadan doğan fiyat farkını veya toplu alışverişte sağladığım kargo ücretinin, kupon olarak teminini istediğimde öyle bir yetkinin olmadığını bildirdiler.

Temsilci ile olan diğer iletişimlerimde satıcıya mesaj atmama rağmen iletişim kuramadığımı belirtip, satın almış olduğum ürün hakkında bilgi almak için iletişim no istememe rağmen bunu bile yerine getiremediklerini fark ettim.
Bu temsilcilerle iletişim kurma çabalarında ise robotik mesaj gibi kendilerine hazır cevap verilmesi için butonlar yerleştirilmiş gibi art arda özür ve anlıyoruz babında otomatik yanıtlar gönderilmekteydi.

654545.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı