Silahlı özel güvenlik mesleği nasıldır?

slenderblue

Centipat
Gençler selam bir kursa yazıldım. Geçen poligonda atış denemesi yaptık ve aşırı eğlenceli. Bunu nasıl tekrar edebilirim? Bulunduğum şehirde poligon yok ve özel güvenlik maaşları nasıl? İş imkanı nasıl? Bilen birileri bir yazabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaklaşık 1 senedir özel güvenlik olarak çalışıyorum. İş bulamadığım için hazır boştayken sertifika alayayım belki orada bulurum diye gittim. Atış denemesi için tek şansın ya poligon ya da 5 senede bir kart yenileniyor o zamanlar gidebilirsin onun dışında başka şansın yok. İş imkanı için de benim kartım geldi akşamına işe gittim. Sanayi bölgesi civarındaysan işsiz kalma şansın yok. 10 kişi sertifika alıyorsa 5 tane de fabrika açılıyor o yüzden talep çok. Maaş olarak da asgari ücretten biraz fazla alıyorsun çalışma saatine göre ve şirkete göre değişiyor.

Silahlı güvenliklerin banka yada devlet kurumları vs. gibi yerlerde ayakta dikilmekten başka bir işleri yok. Maaş konusunda asgari ücret alırsın, kıdemli olmadığın sürece (Amir gibi kıdemlerden bahsediyorum.). Poligon'da atış yapmayı sevdin diye böyle bir meslek seçilmez yani.

Merhaba. Bende silahsız kimlik çıkartmak istiyorum şu anda 21 yaşındayım bilgisayar mezunuyum ve boştayım hazır boştayken çıkartayım diyorum. Kurs süreçleri nasıl işliyor acaba teorikmi oluyor tamamen ve toplamda çıkarması ne kadar sürüyor.

Kurs 15 gün civarı sürüyor göstermelik bir kurs zaten adı var sadece kurstan yaklaşık 1 ay sonra falan sınav oluyor. Sınav da son 5 senenin sorularını çözseniz yine geçersiniz zor bir sınav değil. Sonuçlar geldikten sonra belirli belgeler ile başvuru yapıyorsunuz yaklaşık 1.5-2 ay soruşturma sonunda kartınız geliyor. Bir de benim önerim direk silahlı çıkarın bulunsun silahlı alsanız da zaten silahlı yapacaksınız diye bir şey yok çoğu yer silahsız.

Yeni konular

Geri
Yukarı