Silahsız özel güvenlik kimliği çıkarma süreci nasıl?

Hermanoo

Decapat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Yaklaşık 1 senedir özel güvenlik olarak çalışıyorum. İş bulamadığım için hazır boştayken sertifika alayayım belki orada bulurum diye gittim. Atış denemesi için tek şansın ya poligon ya da 5 senede bir kart yenileniyor o zamanlar gidebilirsin onun dışında başka şansın yok. İş imkanı için de benim kartım geldi akşamına işe gittim. Sanayi bölgesi civarındaysan işsiz kalma şansın yok. 10 kişi sertifika alıyorsa 5 tane de fabrika açılıyor o yüzden talep çok. Maaş olarak da asgari ücretten biraz fazla alıyorsun çalışma saatine göre ve şirkete göre değişiyor.

Merhaba. Bende silahsız kimlik çıkartmak istiyorum. Şu anda 21 yaşındayım, bilgisayar mezunuyum ve boştayım. Hazır boştayken çıkartayım diyorum. Kurs süreçleri nasıl işliyor acaba? Teorikmi oluyor tamamen ve toplamda çıkarması ne kadar sürüyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
toplam saati bilmiyorum ama yanlış olabilir 100 saate yakın ders alıyorsun. lise diploman ve askerliğini yaptıysan silahlı almanı öneririm. atış 9 yada 7 metre diye biliyorum. Sınavlar 100 soru 1 paun şeklinde. İstanbuldaysan mecidiyeköy point güvenlik var, orayı öneririm sana. Son gelen zamnlardan sonra baya para çıkar ama. Silahsız 100 soru silahlı 125 soru. 3-4 ay sürüyor çıkması kartın sınavlar dahil. Silahlı alırsan, arşiv soruşturması oluyor, kökenine kadar araştırıyorlar, kimine 1 günde, kimine 6 ayda anca açıklanıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı