Silikon çift taraflı bant ile M.2 SSD montajlanır mı?

Mert066

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, eski cihazımdan kalma 2230 standartında M.2 SSD'im var. Ancak laptopum 2230 standartını desteklemiyor bende çift taraflı bant ile montajlamaya karar verdim SSD yuvasının altında Flex kablo soketi olduğunu gördüm ve orayı herhangi bir şase yapmaması için elektrik bandı ile kapatıp M.2 SSD'yi taktım acaba bir problem çıkartır mı?

Fotoğraflar'da detay mevcut.

IMG_0059.jpeg
IMG_0061.jpeg
IMG_0064.jpeg
IMG_0066.jpeg

Zannetmiyorum bir sorun çıkaracağını, pek fazla da ısıınıp zarar vereceğini de sanmıyorum, bende kasamda M.2'yi çok farklı bir vida ile kullanıyorum tam takılı bile değil ama sorun çıkartmıyor, ama elektrik bandı değil de şu adını unuttuğum sarı bir bant var o daha çok işe yarar.

Kolbi bandı ısıyı kördükçe gevşer, hatta çoğu bant gevşer. Bant tışı bir çözüm lazım size.

Aşlında çift taraflı banta olabilir, koli bandı ile başarabileceğinizi sanmam.

Zannetmiyorum bir sorun çıkaracağını, pek fazla da ısıınıp zarar vereceğini de sanmıyorum, bende kasamda M.2'yi çok farklı bir vida ile kullanıyorum tam takılı bile değil ama sorun çıkartmıyor, ama elektrik bandı değil de şu adını unuttuğum sarı bir bant var o daha çok işe yarar.

Dediğiniz bandı bulmak zor olabilir gerçi hiç araştırmadım ama eğer bir arıza vermez ise problem olacağını bende sanmıyorum.

Kolbi bandı ısıyı kördükçe gevşer, hatta çoğu bant gevşer. Bant tışı bir çözüm lazım size.

Aşlında çift taraflı banta olabilir, koli bandı ile başarabileceğinizi sanmam.

Sanırım yanlış anladınız zaten koli bandı böyle yerlerde kullanılmaz. Arkadaşın dediği bandı ben de biliyorum galiba, sanırım dediği band ilk fotoğraftaki pil soketinin hemen sağında yer alan soketin üstünde var.

Geri
Yukarı