Silikon tabancası neden patlar?

Makaleler
9
Yer
Aydın
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: ECS H81H3-M7
İşlemci: Intel Core i7 4790
HDD: Western Digital WD10EZEX 1 TB 7200 RPM
RAM: Crucial CT102446BA160B.C16FER 1x8GB DDR3 1600MHZ
Kasa: Casper NSH.4790-8T75A-W (CD.VTI4790A) Hazır kasa.
Ekran kartı: Galaxy GT730
PSU: Casper Fsp250-50hmn
Monitör: AOC G2868PQU 28" 4K 3840×2160 1 MS 60 Hz TN panel
UPS: Tunçmatik TSK5208
Mouse: Casper B309
Klavye: Casper K1500
Akım korumalı priz: Monster MPEXP100U
Yazıcı: Epson L4160
Meslek
Espiri Ondan Sorulur!
Merhaba. Öncelikle konuyu yanlış yere açtıysam affola. Silikon tabancası elektrikli olduğu ve evde kullanılacağı için konuyu bu kategoriye açıyorum.
Gelelim sorumuza:
Silikon tabancaları patlar mı? Patlıyorsa neden patlar? Patlamaması için ne yapılmalı?

20191126_220053.jpg

Slikon tabancasının önü.
---------------

20191126_220107.jpg

Silikon tabancamın arkası.
--------
Yukarıda verdiğim tabancam patlar mı? Silikon tabancam kaliteli midir? Bu tabanca kullanılmalı mı? Kullanılmasında bir sakınca var mı? Bu tabanca kullanılmayıp yenisi mi alınmalı? Yenisi alınması gerekiyorsa nasıl bir silikon tabancası alınmalı? Hangi tabancayı tavsiye edersiniz? Bu tabancanın kullanımında sakınca yoksa tabanca güvenli kullanım için nasıl kullanılmalı?

Sorularıma uzman kişilerin, doğru cevap vereceğine inanarak konumu açıyorum. Sorularımı en kısa sürede cevaplayacağınızı umuyorum. :)
@Murat5038

Normal hayatta hiç patladığına şahit olmadım. Ancak elindeki alet pek kaliteliye benzemiyor ben genelde mavi olanları kullanmıştım. Şu an baktığım kadarıyla marka olanlar da çıkarmaya başlamış bu aleti onlardan alabilirsin. Einhell veya Bosch var.
Sadece uzun süreli kullanımlarda fişten çekin kullanmadığınız zamanlarda bu ömrünü de uzatacaktır.

Einhell Tc-Gg 30
Bosch PKP 18E
Einhell markasını daha önce hiç duymamıştm. Kaliteli bir marka mıdır?

Ayrıca, üzerinde düğmenin olmayan silikon tabancalarının patladığını duymuştum. Bunların üstünde düğme var mı? Peki üzerinde düğmeye olmasına gerek var mı? :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Einhell markasını daha önce hiç duymamıştm. Kaliteli bir marka mıdır?
Yüksek kaliteli hepsine diyemem ancak adı bilinmedik markalardan iyidir. İkisi de Alman malı.
Ayrıca, üzerinde düğme olmayan silikon tabancalarının patladığını duymuştum.
Ben duymadım :)
Bunların üstünde düğme var mı? Peki üzerinde düğmeye olmasına gerek var mı? :)
Yok. Tercihe bağlı uzun kullanımlarda işe yarayabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı