Silinen "com.WhatsApp" Klasörünü Getirme

ByBurak

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar dosya yöneticisini açtığınızda Android/media/com.whatsapp klasöründen bahsediyorum. Şimdi kız arkadaşım bizim sohbetimizi sildi. Ben de fevri bir şekilde WhatsApp'ı silip tekrar kurdum. Zaten yedeklemeyi yükleyip yüklememe seçeneğini soracağını biliyordum. Bir hafta öncesinin yedeklemesi de olsa yine tüm mesajlar durmuş olacaktı. Bir de neyle karşı karşıya kalayım? Yedekleme bulunamadı dedi. Drive yedeklemesinden bahsediyorum. Hadi eyvallah yerel yedekleme var her gece 02.00 da yaptığı. Baktım ki yerel yedekleme de yok en son yüklediğimdekiler duruyor. Son 7 günün Crypt dosyasını tutuyor normalde. Onlar da silinmiş. Sohbeti es geçtim fotoğraf videolar da yani Media dosyası da gitmiş. Yani direkt com. WhatsApp klasörü yok. Eskisi lazım. Çıkması lazım. Dijital ortam illa bir izi kalıntısı vardır. Bana yardım ediniz rica ediyorum. Telefon kullanmaya başladığımdan beri olan tüm WhatsApp'ım buydu. Tekrar belirtiyorum silip kurduğumda "yedeklemenizi yükleyelim mi" gibi bir seçenek çıkmadı. Yani benim direkt eski "com. WhatsApp" klasörüne ihtiyacım var. Mgstore ile başlayan Crypt14 dosyalarına bakarsanız sadece bu 2 günün var. Aynı şekilde "Media" ya girdiğimde bütün medyalarımın da olmadığını görüyoruz. Wpyi kaldırmamla birlikte bu klasörde kalkmış eyvallah ama illa bir izi vardır. Taze zaman. Üzerinden vakit geçmeden hemen erişmem lazım. Tüm gelen fotoğraflar, videolar keza sohbetler de yani çok büyük bir önem teşkil ediyor.

Screenshot_2022-11-25-10-26-39-623_com.mi.android.globalFileexplorer.jpg

Screenshot_2022-11-25-10-26-43-683_com.mi.android.globalFileexplorer.jpg

Screenshot_2022-11-25-10-26-50-161_com.mi.android.globalFileexplorer.jpg

@Amogaçi gülme kralım bir şey söyle

Son düzenleme:
İşiniz zor. Eskiden (Android 4 ve öncesi zamanları) telefonları USB Mass Storage olarak bilgisayara bağlayabiliyorduk dolayısıyla her türlü veri kurtarma rahat bir şekilde yapılıyordu. Bu işlem yapılırken telefonun dahili hafızasını telefondan "unmount" edip bilgisaya "mount" ediyorduk.
Günümüzde /data ve /sdcard dizinlerinin yapısı değiştiği için artık bu dizinleri telefon açıkken telefondan ayırmak pek mümkün değil.
Cihazınız nedir bilmiyorum ancak ben artık veri kurtarma işlerini tüm belleğin imajını alarak yapıyorum. Bunun için cihazın root yetkisine sahip veya twrp gibi özel kurtarma modlarına sahip olup önceden android tarafından dosya şifrelemenin devredışı bırakılmış olması gerekiyor. Aksi taktirde işiniz yaş, geçmiş olsun.

Teknik terimlerle aranız nasıl bilmiyorum ama buraya bir bakın derim. Eğer anlamam ben bu işlerden diyorsanız maalesef yapılabilecek pek bir şey yok bildiğim kadarıyla.

İşiniz zor. Eskiden (Android 4 ve öncesi zamanları) telefonları USB Mass Storage olarak bilgisayara bağlayabiliyorduk dolayısıyla her türlü veri kurtarma rahat bir şekilde yapılıyordu. Bu işlem yapılırken telefonun dahili hafızasını telefondan "unmount" edip bilgisaya "mount" ediyorduk.
Günümüzde /data ve /sdcard dizinlerinin yapısı değiştiği için artık bu dizinleri telefon açıkken telefondan ayırmak pek mümkün değil.
Cihazınız nedir bilmiyorum ancak ben artık veri kurtarma işlerini tüm belleğin imajını alarak yapıyorum. Bunun için cihazın root yetkisine sahip veya twrp gibi özel kurtarma modlarına sahip olup önceden android tarafından dosya şifrelemenin devredışı bırakılmış olması gerekiyor. Aksi taktirde işiniz yaş, geçmiş olsun.

Teknik terimlerle aranız nasıl bilmiyorum ama buraya bir bakın derim. Eğer anlamam ben bu işlerden diyorsanız maalesef yapılabilecek pek bir şey yok bildiğim kadarıyla.
Tamam eyvallah telefon açıkken olmasın kapalıyken olsun yani nasıl olursa olsun da olsun. Bana lütfen bir el atın, yardımcı olun. İletişim kurun. Çok büyük bir iyilik yapmış olursunuz. Asla unutamam bunu.

Şimdi attığınız linki biraz daha anlayacağım dilde anlatabilir misiniz? Telefonla hiç haşır neşirliğim olmadı ama bilgisayar bilgimden de olsa gerek yabancı kalmayacağım tüm adımları eksiksiz yerine getireceğim.

@ByBurak
Telefon ne?
Android ne yüklü?
Root yetkisi ve özel kurtarma modu mevcut mu?
Poco X3 PRO
Android Sürümü: 12 SKQ ile başlayan sayılarla devam eden bir şey
Rootlu değil

@ByBurak
Telefon ne?
Android ne yüklü?
Root yetkisi ve özel kurtarma modu mevcut mu?
Ne zaman müsait olursan yazmanı bekliyorum kral. Sen bir şey demeden hareket etmek istemiyorum aman hassas bir konu.

Son düzenleme:
Poco X3 PRO
Android Sürümü: 12 SKQ ile başlayan sayılarla devam eden bir şey
Rootlu değil

Ne zaman müsait olursan yazmanı bekliyorum kral. Sen bir şey demeden hareket etmek istemiyorum aman hassas bir konu.
Dosya sistemin şifreli. Kolay kolay kurtaramazsın o verileri. Ben bilmiyorum eğer bu hâli ile kurtarabileceğin bir yol varsa. Ayrıca root yetkisi kazandırmak ve cihazı "unlock" etmek için tüm hafızayı silmen gerekecek.

...Bunun için cihazın root yetkisine sahip veya twrp gibi özel kurtarma modlarına sahip olup önceden android tarafından dosya şifrelemenin devredışı bırakılmış olması gerekiyor. Aksi taktirde işiniz yaş, geçmiş olsun...

Dosya sistemin şifreli. Kolay kolay kurtaramazsın o verileri. Ben bilmiyorum eğer bu hâli ile kurtarabileceğin bir yol varsa. Ayrıca root yetkisi kazandırmak ve cihazı "unlock" etmek için tüm hafızayı silmen gerekecek.
Hafıza silmek mi? Off silinenleri geri getirmek istiyorum silmeden rootlamam mümkün değil mi? Şifreli de falan olsa bir denemeye değmez mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı