Silinen dosyaları bozulmadan geri getirilebilir mi?

Salih Gürbüz

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
YouTube'da silinen dosyaları geri getirmek adında bir videoyla karşılaştım. Videodaki kişi bir program sayesinde silinen dosyalar bozulmadan geri getirilebileceğini söylüyordu. Asıl sorum şu; sildiğim bir oyunu bu program sayesinde geri yükleyip oynayabilir miyim, bunun bir zararı olur mu?

YouTube'da silinen dosyaları geri getirmek adında bir videoyla karşılaştım. Videodaki kişi bir program sayesinde silinen dosyalar bozulmadan geri getirilebileceğini söylüyordu. Asıl sorum şu; sildiğim bir oyunu bu program sayesinde geri yükleyip oynayabilir miyim, bunun bir zararı olur mu?

Sildikten sonra hiçbir veri işlenmediyse kurtarılabilir.

Disklerde veriler sektörlerde depolanır. Bir veri silinince sektörde görünmez hale gelir ama hala izi orada durur. Eğer ki o sektör üzerine bir veri yazılmamışsa geri getirilebilir.

Hocam ben bundan daha az teknik anlattım arkadaş anlamadı bunu nasıl anlasın.

Alırsın tabikide gutman ile silmediysen tabi ve üzerine veri derken silinen bir bölüm veya disk yanlışlıkla silindikten sonra hiç bir işlem yapılmadan direk veri kurtarma programı ile kurtarılması silinen verilerin bütünlüğü açısından önemli. He üzerine veri yazılsa bile alınır mı evet ama kurtaracağın dosya boyutu düşer ve örnek resimler falan ise resimlerde bozukluk olur kabaca bu.

Oyun dosyaları çok fazla ve parça parça olduğu için kurtarsanız bile tek tek doğru klasörler oluşturup yüklemeniz lazım.
Klasör olarak geri getiren yol var mı bilmiyorum.

Oyun dosyaları çok fazla ve parça parça olduğu için kurtarsanız bile tek tek doğru klasörler oluşturup yüklemeniz lazım.
Klasör olarak geri getiren yol var mı bilmiyorum.
Hocam birazda bu kurtarma şekline göre değişiyor 700 gb a yakın oyun dosyasını silmişlerdi bizimkiler 620-630 unu falan sorunsuz kurtardı. He oyun dosyalarında bozulma oldu mu evet oda 1-2 gb indirme yaptı steam tekrar

Yeni konular

Geri
Yukarı