Çözüldü Silinen dosyayı geri kurtarsam virüs gelir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mizzy

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Sistem MSI RX 6800 Gaming Z Trio 16GB | Ryzen 5 7600 | 16 GB 5600 MHz DDR5 Ram | Monitör Dell S2721DGFA 27" 2K 165hz IPS | Klavye Theory TH80 Pro |
Arkadaşlar selam. Bilgisayarıma virüs bulaştı ve format attım. C de bir video vardı bilgisayarımın benchmark testleri vardı video olarak ve almayı unuttum. Çeşitli veri kurtarma programları ile kurtarsam virüs tekrar bulaşır mı? Şu an da Kaspersky kurulu tam sürüm. Süresi bitmeden halletsem nasıl olur? Kurtarabilir miyim sizce?

Çözüm
Hocam geri getireceğiniz şeyler videolar olacağı için bir problem yaşamazsınız. Ancak kurtardığınız diske önemli veriler yazmamak sizin faydanıza olur. Zira ileride yine aynı hata olursa kurtarması daha zor olabilir.
Eğer virüs kurtarmak istediğin dosya veya diske bulaşmışsa girmeni tavsiye etmem, ama emin değilsen bence yine riske girme

Hocam geri getireceğiniz şeyler videolar olacağı için bir problem yaşamazsınız. Ancak kurtardığınız diske önemli veriler yazmamak sizin faydanıza olur. Zira ileride yine aynı hata olursa kurtarması daha zor olabilir.

Çözüm
Format attıysanız üstüne daha fazla dosya yazmadan kurtarmanızı tavsiye ederim zira ileride kurtarması daha zor olur. Ayrıca kurtaracağın dosyanın uzantısı video uzantısı olduğu için virüsle pek bir alakası olacağını sanmıyorum.

Hocam fakat direk diski veya dosyayı kurtaracağı için için o dosyaya bulaşıp bulaşmadığını bilemez

Hocam fakat direk diski veya dosyayı kurtaracağı için için o dosyaya bulaşıp bulaşmadığını bilemez
Hocam doğru söylediniz ama bazı yazılımlarda (EaseUS gibi) direk diski değil de disk içerisindeki belli dosya ve klasörleri ayrı olarak kurtarabilirsiniz. Tabi bulaşıp bulaşmadığı bilinmese de videolara virüs bulaşacağını sanmıyorum ben ama dediğiniz de doğru.

Geri
Yukarı