Silinen Veriler Nasıl Kurtarılır?

Hakan AK

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Birkaç gün önce Xperia Z3 telefonum değişik bir şekilde kendini kaybetti. Bir uygulamayı güncellemek için yeterli alanım olmadığından bir uygulama sildim, o silinirken bir başka uygulama daha sildim, derken telefon kendini kapattı ve yeniden başlatmaya başladı. Telefon açılıyor, uygulamalar açılırken kapanıp tekrar açılıyordu. Yani spesifik bir uygulamaya rast gelince tekrar kapanıyordu.

Bende Xperia Companion aracılığı ile yazılım onarması yaptım ve telefonumu açmayı başardım. Ancak dahili hafızadaki tüm veriler silindi. Bunları nasıl kurtarabilirim? Telefonumu USB ile bağlayınca, şarj etme, SD kartı USB olarak gösterme, müzik girişi ve medya aktarım modu seçenekleri çıkıyor.

Birkaç gün önce Xperia Z3 telefonum değişik bir şekilde kendini kaybetti. Bir uygulamayı güncellemek için yeterli alanım olmadığından bir uygulama sildim, o silinirken bir başka uygulama daha sildim, derken telefon kendini kapattı ve yeniden başlatmaya başladı. Telefon açılıyor, uygulamalar açılırken kapanıp tekrar açılıyordu. Yani spesifik bir uygulamaya rast gelince tekrar kapanıyordu.

Bende Xperia Companion aracılığı ile yazılım onarması yaptım ve telefonumu açmayı başardım. Ancak dahili hafızadaki tüm veriler silindi. Bunları nasıl kurtarabilirim? Telefonumu USB ile bağlayınca, şarj etme, SD kartı USB olarak gösterme, müzik girişi ve medya aktarım modu seçenekleri çıkıyor.
Recuva deneyebilirsiniz. Belki geri getirebilir.

Maalesef ki hala verilerimi kurtaramadım.

Kurtarmak istediğim resimler dahili hafızada olduğu için Recuva işime yaramıyor, Dr.Fone da geri getirmeyi başaramadı. Undeleter de, DiskDigger de...

Bunun için telefonumu rootlamama rağmen hala başaramadım. Hepsinin sonucunda birkaç tane işe yarar fotoğraf, geri kalanı ise uygulamaların butonlarının vs. tuşları çıkıyor.

Ve veriler silinmesin diye telefonu hiç ellemiyorum. Sadece androidin kendisi ve birkaç uygulama var.

Sanırım telefon sıfırlanmış.. Bence pek ümitlenmeyin..
Ama eğer sıfırlanmadı derseniz, aynı ROM'u telefonunuza flashlamanız iş görebilir.. Hani Soft Brick olduysa diye diyorum.. Yoksa bilemem tabii..

Sanırım telefon sıfırlanmış.. Bence pek ümitlenmeyin..
Ama eğer sıfırlanmadı derseniz, aynı ROM'u telefonunuza flashlamanız iş görebilir.. Hani Soft Brick olduysa diye diyorum.. Yoksa bilemem tabii..

Zaten Xperia Companion aynı ROM'u telefona flashlıyor. 2.5 GB bir miktar veriyi bozsa da hepsinin üstüne yazamaz diye düşünüyorum.

Güncelleme: Bütün uygulamalar google hsaplarımın resimleri ve saçma sapan uygulama resimler dışında bir şey bulmuyor. Google hesaplarımın resimleri bulunurken neden diğer görsellere ulaşamıyorum?

@Recep Baltaş
@MF
@Murat5038
@THE_MILLER

Toplam hafıza ne kadar? Bu hafızanın ne kadarı dolu? Telefon Rom'u zaten kurulduğunda yaklaşık 2-3 gb veya daha fazla yer kaplar.. Sanırım tüm alanda sadece ROM ve yanında gelen uygulamalar yüklü.. Google'dan gelen resimlerin sebebi ise, farketmeden verileri buluta otomatik yedekleme özelliği aktif kalmış olabilir yada izin vermişsinizdir..
Birde bu programı deneyin, bir ümit belki düzelebilir: Tenorshare Android Data Recovery

Deneme sürümünü indirip tarattım ancak yine aynı şeyleri buldu.

Toplam hafıza ne kadar? Bu hafızanın ne kadarı dolu? Telefon Rom'u zaten kurulduğunda yaklaşık 2-3 gb veya daha fazla yer kaplar.. Sanırım tüm alanda sadece ROM ve yanında gelen uygulamalar yüklü.. Google'dan gelen resimlerin sebebi ise, farketmeden verileri buluta otomatik yedekleme özelliği aktif kalmış olabilir yada izin vermişsinizdir..
Birde bu programı deneyin, bir ümit belki düzelebilir: Tenorshare Android Data Recovery

Dosya yöneticisinde 11.7 GB toplam hafızanın 2.6 GBı kullanılıyor olarak gözüküyor. Tenorshare uygulamasını da indirdim ancak o da sadece yığın depolama modu, yani SD kartı destekliyor.

Sanırım dediğim gibi.. Ama telefonun eğer 12 GB birşey ise sonuç dediğim gibi.. Benim bildiğim telefonlar 16 GB falan olur yada 8 GB.. Eğer 16 GB ise dosyaları bi ihtimal Acronis True Image ile görüntüleyebilirsin.. PC'ye indirip, telefonu PC'ye bağla.. Belki dosyalarına erişim sağlayabilirsin.. ;)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı