Silverstone Air Blazer 120R mı Arctic P12 mi?

Xurmirac

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600X | RTX 3060Ti
Kasa fanı olarak kullanacağım 2 öne 1 arka olacak şekilde. Hangisini almalıyım?

R5 5600X işlemcimde ID Cooling SE-224-XT fan takılı.

Arctic daha sessizdir, bende önde 3 tane airblazer takılı. Eğer kulaklıkla oyun oynayacaksam fulluyorum ama hoparlorle oynayacaksam %50 bırakıyorum. Kasamda 5 intake fan olduğu için %100 yapmasam da iyi hava giriyor. Kendine şunu sor, kasama hava girişim yeterli mi, bu fanları fullemem gerekecek mi ? Ve en önemlisi sese katlanabilir miyim. Katlanabilirsen airblazer, rahatsız eder diyosan arctic.

Burada üçü de full bak.

Arctic daha sessizdir, bende önde 3 tane airblazer takılı. Eğer kulaklıkla oyun oynayacaksam fulluyorum ama hoparlorle oynayacaksam %50 bırakıyorum. Kasamda 5 intake fan olduğu için %100 yapmasam da iyi hava giriyor. Kendine şunu sor, kasama hava girişim yeterli mi, bu fanları fullemem gerekecek mi ? Ve en önemlisi sese katlanabilir miyim. Katlanabilirsen airblazer, rahatsız eder diyosan arctic.

Burada üçü de full bak.
Muhtemelen hiçbir zaman %100 açmak zorunda olmayacağım. Şu an kullandığım fanlar videodakilerin çeyreği gücünde falan çalışıyordur muhtemelen. Senin yaptığın gibi peçeteyi fırlatmak yerine en üst kısımdan aşağı doğru saldığımda bile yakalamıyor. Ancak ve ancak elimle koyarsam tutuyor peçeteyi sabit. Bu kadar az güçte ve çok da kaliteli olmadığı düşündüğüm -Darkflash Aquarius Mesh- fanlarla bile sıcaklık konusunda büyük sıkıntılarım yok.

Ekran kartım 70 dereceleri geçiyor, M2 SSD boşta 50 derecelerde çalışıyor, ben sadece bu değerleri biraz daha aşağı çekmek istiyorum.

Muhtemelen hiçbir zaman %100 açmak zorunda olmayacağım. Şu an kullandığım fanlar videodakilerin çeyreği gücünde falan çalışıyordur muhtemelen. Senin yaptığın gibi peçeteyi fırlatmak yerine en üst kısımdan aşağı doğru saldığımda bile yakalamıyor. Ancak ve ancak elimle koyarsam tutuyor peçeteyi sabit. Bu kadar az güçte ve çok da kaliteli olmadığı düşündüğüm -darkFlash aquarius mesh- fanlarla bile sıcaklık konusunda büyük sıkıntılarım yok.

Ekran kartım 70 dereceleri geçiyor, M.2 SSD boşta 50 derecelerde çalışıyor, ben sadece bu değerleri biraz daha aşağı çekmek istiyorum.

Hangisini aldın hocam?

Memnunum ya. Çok üzerine düşüp didik didik etmedim açıkçası. Taktım, kendimce bir PWM ayarı yaptım geçtim. Soğutması iyi, takırtı tukurtu yapmıyor şimdilik, yeter. Oyun oynarken sesli çalışıyorsa da takılmıyorum.

Geri
Yukarı