SilverStone PF 120 alınır mı?

batuhan akbas

Hectopat
Selamlar R5 3600 işlemcili bir sistem alacağım. Hava soğutma düşünmüştüm ancak bu modelin görüntüsü falan çok hoşuma gitti. 500TL gibi bir fiyatı var sizce alınır mı? 240'lık versiyonuyla arasında 300 liraya yakın fark var. Bir soğutucu için o kadara gerek yok diye düşündüm. Siz ne dersiniz? Bir de anakartımın ARGB desteği var mı acaba?
Anakartım: ASRock B450 PRO4.
Soğutucu: SilverStone PF120 ARGB 120mm 12cm Fan Sıvı Soğutucu PF120-ARGB Fiyatları ve Özellikleri.

120 MM ve 240 MM arasında olan fark fazla bütçe yetiyorsa 240 MM daha mantıklı.

Ben bu bütçe içerisinde Arctic Freezer 34 DUO eSports öneririm kasa ile sıkıntı olmuyorsa.

Alternatif 120 MM olarak Arctic Liquid Freezer II 120 MM bakabilirsiniz.
Biraz da işin görsel kısmındayım açıkçası. Sizce 120mm bir sıvı soğutucu OC yapmadan 3600 gibi bir işlemciyi dediğiniz hava soğutucu kadar soğutabilir mi?

Anakartın bir tane ARGB girişi var. Soğutucuya gelirsek overclock yapmayıp temiz görünüm elde etmek istiyorsan o 120 MM sıvı soğutucu alınabilir. Yaşanması muhtemel pompa arızası radyatör sızdırması gibi sorunlarda yedekte işlemcinin kendi soğutucusunun bulunması önemlidir.

Anakartın bir tane ARGB girişi var. Soğutucuya gelirsek overclock yapmayıp temiz görünüm elde etmek istiyorsan o 120 MM sıvı soğutucu alınabilir. Yaşanması muhtemel pompa arızası radyatör sızdırması gibi sorunlarda yedekte işlemcinin kendi soğutucusunun bulunması önemlidir.
Çok teşekkürler hocam umarım hiçbir sıkıntı olmadan kullanırım. İyi forumlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı