SilverStone PF240 alınır mı?

Daha fazla  
Öncelikle alınır diye cevaplar alacağımı biliyorum ancak kasam Cooler Master TD500 ve üste radyatör takma konusunda sorunum var. Bende şu an Arctic Liquid Freezer II 280 mm var ama üste sığmadığı için önde ve sıvı soğutmanın çok etkili olmayacağı yönünde duyumlar alıyorum. RAM de önemli bir etken olduğu için linkini ve yüksekliğini bırakacağım. Bu bilgiler ışığında kasanın önünde bulunan Arctic Liquid Freezer II 280 mm'yi satıp, kasa ile beraber gelen 3 fanı tekrar ön tarafa koyup, üste de SilverStone PF240 koysam sorun yaşar mıyım?
Anakartım: Prime X470 PRO.
RAM: Corsair Vengeance RGB Pro yükseklik: 51mm.
Linkini bırakıyorum;

İyi bir sıvı soğutma. Hem performans hem de görünüş olarak harika denilebilir.

Evet, öne takmanızı ben de önermem. İşlemci sıcaklığını düşürürsünüz fakat diğer parçalar ısınabilir. Bununla birlikte işlemci tam performans soğutulmayabilir.

Elinizde ki mevcut soğutucu gayet iyi. Kasanın önünde olabildiğince üst konuma takmaya çalışın. Borular pompadan yüksekte olmalı.

Kasa ile gelen 2 fanı kasanın üstüne kalan diğer fanıda yoksa kasa arkasına varsa radyatörün ön yüzüne veya arka yüzüne takın.

Yazılanlar doğru ancak şu durum beni sıkıntıya sokuyor. Peki ya fan yönü havayı içeri alması sorun yaratmaz mı radyatör önde olduğu için?

Evet.

Bana da One takmami soylediler.

Benim Arctic'e alıcı bulunca aklıma geldi. O zaman PF360 alıp, fanları içeri hava alacak şekilde konumlandırıp yoluma bakıyorum :)
şu an yanlış montajlı bir biçimde sanıyorum :(

Dosya Ekleri

• c695af38-4bb9-4fea-a489-f5fc4d409b33.jpg
    c695af38-4bb9-4fea-a489-f5fc4d409b33.jpg
    118,1 KB · Görüntüleme: 313

Geri
Yukarı