SilverStone PF240 soğutmuyor

qualfy

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, SilverStone PF240 sıvı soğutma kullanıyorum. 1 yılı aşkın süredir kullanıyorum fakat birkaç gündür ilk bilgisayarı açışımda garip bir ses çıkarıyor sonra geçiyor bu ses. Coil Whine'a benzer bir ses. Sonrasında ise işlemci boşta 90-95 arasında geziyor ve aynı zamanda borulardan biri çok sıcakken diğeri hiç sıcak değil. Problem ne olabilir?

Forumdan silverstone PF soğutucu alıp da bozulmayan kalmadı sanırım. Bu soğutucu kronik sorunlu. Benimkisi de birinci senesini doldurmadan bozulmuştu. Garantiye gönderebilirsin, sıfırıyla değişiyor ama onun da 1 sene sonra bozulmayacağının garantisi yok. Ben o yüzden garantiden gelen ürünü direk satmıştım.

Radyatörün veya rezervuarın içinde sorun olabilir. Garantisi devam ediyorsa garantiye gönderin mutlaka.

Forumdan SilverStone pf soğutucu alıp da bozulmayan kalmadı sanırım. Bu soğutucu kronik sorunlu. Benimkisi de birinci senesini doldurmadan bozulmuştu. Garantiye gönderebilirsin, sıfırıyla değişiyor ama onun da 1 sene sonra bozulmayacağının garantisi yok. Ben o yüzden garantiden gelen ürünü direk satmıştım.

İşlemciyi çıkardığımda termal macunun çok az kaldığını gördüm dağılmış hep. Termal macunsuz bu sıcaklıklara çıkması normal midir? Yine de birkaç gün içinde çok yükselmesini açıklamaz ama şansımı termal macunla deneyeceğim değer mi?

İşlemciyi çıkardığımda termal macunun çok az kaldığını gördüm dağılmış hep. Termal macunsuz bu sıcaklıklara çıkması normal midir? Yine de birkaç gün içinde çok yükselmesini açıklamaz ama şansımı termal macunla deneyeceğim değer mi?
Macunsuzluktan olabilir. Macun sürüp tekrar deneyin. Problemler devam ederse sorun soğutucudadır.

Yeni konular

Geri
Yukarı