SilverStone PF360 kurulumu nasıl yapılır?

Özgür Dinkçi

Kilopat
Daha fazla  
@RPM Merhaba, açık olduğunuzu gördüm ve hemen danışayım dedim. Yarın sistemim elime ulaşacak her şeyi hazır takılı olarak geldi. Ben sadece SilverStone PF360 kurulumu yapacağım ama hiçbir fikrim yok.

Sistemim şu şekilde:

• Ryzen 5900X
  • ASUS TUF B-550 Pro
  • XPG D60G 3200MHz CL 16
  • ROG STRIX 3060 Ti
  • TD 500 MESH + 750W PSU

Üst kısmına soğutmayı takacağım ama bana adım adım anlatıp yardım edebilir misiniz? Yarın montajı yapacağım kasayı aldığım gibi.

Esasında normal sıvı soğutucu montajından pek farkı yok. Yani anlattıklarım size karmaşık geliyorsa videolardan yardım alabilirsiniz.

Kutu içeriğinde bir sürü vida çıkacak, size uçları düz, parlak ve uzun olan vidalar gerekiyor.

O vidalardan 12 adet olması gerekiyor, ilk adım olarak radyatöre fanları montajlayacaksınız. Bahsettiğim 12 vida ile.

Sonrasında radyatörü kasanın üst kısmına montajlayacaksınız. TD500 Mesh hakkında fazla bilgim olmadığı için burada ipucu veremiyorum. Radyatör montajı için gerekli vidalar kasanın içerisinden çıkmalı.

Radyatörü montajladıktan sonra fanların ve pompanın ARGB bağlantısı yapılacak.
Yapmanız gerekenler sırasıyla şunlar:
  • Pompanın erkek ARGB ucunu en sağ veya en soldaki fanın dişi ARGB girişine bağlıyorsunuz.
  • Bağlantı yaptığınız fanın erkek ARGB ucunu ortadaki fanın dişi ARGB girişine bağlıyorsunuz.
  • Ortadaki fanın erkek ARGB ucunu, son fanın diş ARGB ucuna bağlıyorsunuz.
  • Pompanın dişi ARGB ucunu anakartın ARGB girişine bağlıyorsunuz.
  • Son olarak pompanın 3 pin bağlantısını da anakartın AiO için uygun girişine bağlayın.
ARGB bağlantılarını anlatırken hata yapmış olabilirim, bana da çok karışık geliyor. Yapamazsanız yine forum üzerinden yardımcı olurum.

1634241876260.png

1634241990510.png

Ek Açıklama 2020-07-19 205126.png

Kırmızı olan erkek, yeşil olan dişi ARGB kablosu.

Son düzenleme:
Aynı soğutucuyu kullanıyorum. Radyatör ve işlemci soğutucu montajını yaptıktan sonra şuna dikkat ediniz.
Fanlar bir birine sıralı olacak şekilde takınız. Yani ARGB girişler de hem erkek hem dişi bulunmakta.
Bu girişleri ardışık olarak bir birine tüm fanlara bağlayınız. (Pompa da dahil)
Bir nevi 4 girişi tek girişe çeviriyoruz.
En son kalan dişi girişi anakart ARGB bağlantısına bağlayınız.
Fanları da direk anakarta bağlayın.

Esasında normal sıvı soğutucu montajından pek farkı yok. Yani anlattıklarım size karmaşık geliyorsa videolardan yardım alabilirsiniz.

Kutu içeriğinde bir sürü vida çıkacak, size uçları düz, parlak ve uzun olan vidalar gerekiyor.

O vidalardan 12 adet olması gerekiyor, ilk adım olarak radyatöre fanları montajlayacaksınız. Bahsettiğim 12 vida ile.

Sonrasında radyatörü kasanın üst kısmına montajlayacaksınız. TD500 Mesh hakkında fazla bilgim olmadığı için burada ipucu veremiyorum. Radyatör montajı için gerekli vidalar kasanın içerisinden çıkmalı.

• Pompanın erkek ARGB ucunu en sağ veya en soldaki fanın dişi ARGB girişine bağlıyorsunuz.
  • Bağlantı yaptığınız fanın erkek ARGB ucunu ortadaki fanın dişi ARGB girişine bağlıyorsunuz.
  • Son olarak pompanın 3 pin bağlantısını da anakartın AiO için uygun girişine bağlayın.
ARGB bağlantılarını anlatırken hata yapmış olabilirim, bana da çok karışık geliyor. Yapamazsanız yine forum üzerinden yardımcı olurum.

Eki Görüntüle 1189454

Eki Görüntüle 1189457

Eki Görüntüle 1189448

Hocam fanlarım dönmüyor ya neden ki.

Eki Görüntüle 1189454

Eki Görüntüle 1189457

Eki Görüntüle 1189448

Hocam 2 saattir uğraşıyorum yeminlen. Argb ler tamam hiç bir sorun yok ama fanlarımı baglamadim sanirim dönmüyor. Neyi nereye takicam.
Kutunun içerisinden PWM çoklayıcı çıkıyor.

Fanların 4 pin bağlantısını o kabloya yapıp ucunu fan portuna takın.
Fan portu hangisi acaba ? Ve sadece bir tane 4 lü pin görüyorum.

Geri
Yukarı