SilverStone PF360 montajı nasıl yapılır?

Ters yöne doğru çıkartıyor olabilir misiniz? O denli zor değil çünkü.

Bu video yardımcı olabilir:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yok öyle bir olasılık mümkün değil yani boruların tarafına doğru çıkış yok zaten o kadar da acemi değilim.

Kargaburnu ile biraz yerinden çıkartıp daha sonra el ile tamamen çıkartmayı deneyebilirsiniz o halde.

Akşam deneyeceğim bir şeyler onu da denerim.
Ben çözdüm her şeyi. Linkleri atıyorum.

Dikkat edilmesi gerekenleri linklerin altına yazacağım.

2 tarafı elimle dışa doğru açmaya çalışırken dizim ile destek verdim. (sorumlukları kabul etmiyorum).

Bağlantılar içinde konu açarsanız daha iyi olur.

Neyi nereye taktığını bir video ile anlatabilir misin? Direkt aynı yerlere takıp problem yaşa miyim diye soruyorum.
2 yanı elim ile çekiştirken dizim ile bastırıyordum az bir şey çıktı o sekilde devam ettim. Biraz ara açılınca karga burnunu araya katıp ağzını açtım acarken çıkmaya devam etti. Zarar geldimi bilmiyorum. Eğer zorlayacaksanız o sekilde yapmanızı öneriyorum sorumluluk kabul etmiyorum.

Şu anda pompanın ve fanların ışıkları yanıyor geriye bir tek şu 3 kablo kaldı. 2 kısım pompadan çıkıyor 1 taneside kasanın arkasında 4 pin olan ne yapmalıyım?
20210517_102645.jpg
20210517_102701.jpg
20210517_102738.jpg

Son düzenleme:
Akşam deneyeceğim bir şeyler onu da denerim.

Neyi nereye taktığını bir video ile anlatabilir misin? Direkt aynı yerlere takıp problem yaşa miyim diye soruyorum.

Şu anda pompanın ve fanların ışıkları yanıyor geriye bir tek şu 3 kablo kaldı. 2 kısım pompadan çıkıyor 1 taneside kasanın arkasında 4 pin olan ne yapmalıyım?
Eki Görüntüle 1027068Eki Görüntüle 1027070Eki Görüntüle 1027071

Öncelikle aşağıdaki videoyu çok iyi takip ettim. (asmr sevmem ama gösteriyor herşeyi). Daha sonra o giriş (pompa) 3 pinli olduğundan bende @KuoNN hocamızın yardımı ile takabildim (sağolun hocam). Fanların RGB kablolarını bir birine bağladıktan sonra fanlardaki güç kablolarını kutunun içinden çıkan kablo çoğaltıcı ile birleştirdim ve CPU fan yazan girişe taktım pompayı ise FAN-PUMP kısmına bağladım. Eğer pompa girişi 3 pinli ise çentiklere gelecek şekilde takın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@Enozit ilk görseldeki kabloyu anakart üzerindeki AIO_PUMP çıkışına takacaksınız, çentikleri hizalayıp. Aşağıdaki görselde işaretledim.
Screenshot_4.png

2. görseldeki kablo ise pompa ve fan aydınlatmasını zincirleme bağlamak için. Ancak siz zaten hepsini yapmışsınız. O yüzden o kabloyu kenara bir yere sıkıştırmanız yeterli.

3. görseldeki kablo nereden geliyor çözemedim. Fan güç kablosu gibi duruyor ancak tam olarak nereden geldiğini söylerseniz yardımcı olabilirim.

Elleriniz ile ok yönlere doğru çekerken daire kısmınıda diziniz ile iteceksiniz. (Ben öyle yaptım).

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    231,6 KB · Görüntüleme: 28
@Enozit ilk görseldeki kabloyu anakart üzerindeki aıo_pump çıkışına takacaksınız, çentikleri hizalayıp. Aşağıdaki görselde işaretledim.
Eki Görüntüle 1027189

2. görseldeki kablo ise pompa ve fan aydınlatmasını zincirleme bağlamak için. Ancak siz zaten hepsini yapmışsınız. O yüzden o kabloyu kenara bir yere sıkıştırmanız yeterli.

3. görseldeki kablo nereden geliyor çözemedim. Fan güç kablosu gibi duruyor ancak tam olarak nereden geldiğini söylerseniz yardımcı olabilirim.

2. kısımdaki kabloyuda bağladım artan bir tane daha 3 pin vardı birleştirdim bir sorun yok gibi görünüyor böyle arkaya atim mi yoksa onları ayırmam daha mı iyi olur bir sorun çıkar mı?
3. ise fanların kablolarını bağlayan bir şey ve sondaki çıkışı 4 uçlu bir dişi kablo ucu 4 pin e oturtacak boşluğa sahip sanırım ve kasanın arka tarafında duruyor şu an CPU fan dediğiniz şey bu 3.resimdeki sanırım çünkü 1.resimdeki gördüğün şey pompanın arkasından çıkıyor oda tahminimce AiO pump dediğiniz kablo.

Elleriniz ile ok yönlere doğru çekerken daire kısmınıda diziniz ile iteceksiniz. (ben öyle yaptım).

Biliyorum da benim üst taraf sanki biraz dandik yani hareket ediyor kıt kıt ses geliyor hareket ettirince yani hareket dediğim 1-2cm falan geriye gidebiliyor. Ondan korktuğum için destek almıyorum oradan.

Elleriniz ile ok yönlere doğru çekerken daire kısmınıda diziniz ile iteceksiniz. (ben öyle yaptım).

Bu arada dediğin gibi oldu sol taraf birazcık çıktı ama sağ tarafta oynama yok. Birazcık dediğim 1cm belkde daha az.

Son düzenleme:
@Enozit 2. görseldeki kabloyu hangi artan kablo ile bağlatısını yaptınız? Radyatör fanlarından birisi ise sorun olmaz.

Ayrıca dediklerinize göre 3. kablo fanların güç alması için. CPU_FAN kısmına takın.

@Enozit 2. görseldeki kabloyu hangi artan kablo ile bağlatısını yaptınız? Radyatör fanlarından birisi ise sorun olmaz.

Ayrıca dediklerinize göre 3. kablo fanların güç alması için. Cpu_fan kısmına takın.

2. görseldeki ARGB kabloları bağladığım çoklayıcının artan boştaki ucuna bağladım yani sonu yine ARGB yuvasına çıkıyor başka herhangi bir bağlantıya temas etmiyor.

Sen varya kralsın ya en sonunda yeter be dedim ayağımı dayadım ellerimi yan taraftan yerleştirip baş parmağımla kenetledim arka taraftaki iki ucunda kendime doğru çektim 3 seferde çıktı. Demekki aynı durumu yaşadığımıza göre bazı üretim sorunları var demek o kadar serttiki çıkarınca çizikler görünüyor ama zaten Intel kullanmıyacağım için sıkıntı yok. Bu hikayede burada bitmiş oldu 😅 iyi günler yardimlariniz için teşekkür ederim 👋🏼

Dosya Ekleri

• 20210517_132454.jpg
    20210517_132454.jpg
    88,9 KB · Görüntüleme: 26
Son düzenleme:

Geri
Yukarı