SilverStone PF360 neden artık önerilmiyor?

Makaleler
2
Yer
Isparta
Daha fazla  
Meslek
Makine Mühendisi
Forumu uzun süredir takip ediyorum. Bu soğutucu üst seviye sistemler için önerilen güzel soğutucular arasındaydı. Ama 2 gündür birden kötülenmeye başlandı. İyi değil dendi. Sebebi nedir?

Bende pf360mm almayı düşünüyordum 2 hafta boyunca bulabildiğim her konuyu okudum ancak pf240’ta ki kronik pompa fanı sesi/arızası konularından sonra ikiside pf serisi diyip, pf siparişimi iade ettim ve “silverstone ig280” aldım. 10700k’da kullanıyorum. İşlemci max 4.9ghz de oyunlarda 58-60 dereceve fanlar aşırı sessiz.

Pek iyi bir soğutucu değil hocam. PF240'ı birkaç ay sorunsuz kullanıp bir arkadaşıma satmıştım, kendisi aldığından beri bir pompada bir fanda ses sorunları yaşıyor. Ben de 240'lıkla sorun yaşamadım diyerek 360'lık aldım, birkaç ay sonra RGB bozuldu, garantiden sıfırı geldi, 2-3 ay sonra pompa arızası verdi, tekrar değişim aldım, şimdi 6 aydır kullanıyorum ve fanlar-pompa motora bağladı bildiğin, arada işlemci sıcaklığı fırlayıp sistem kapanıyor falan saçma sapan arızalara başladı, bu 3 oldu. Kronik bir sıkıntısı olması dışında performansı aşırı iyi bir soğutucu, görsel açıdan da çok güzel bu konularda lafım yok. Ama kalitesinin biraz alt düzey olduğunu düşünüyorum.
Hatta şimdi elimdeki bozuk ürünü garantiye yollamayı düşünürken yeni bir soğutucu bakınıyorum. 11600'ümle kullanıyorum, yeni alacağım soğutucuyu 5800X'ime takıp elimdeki Phanteks'i de 11600'e takmayı planlıyorum.

Son düzenleme:
Pek iyi bir soğutucu değil hocam. PF240'ı birkaç ay sorunsuz kullanıp bir arkadaşıma satmıştım, kendisi aldığından beri bir pompada bir fanda ses sorunları yaşıyor. Ben de 240'lıkla sorun yaşamadım diyerek 360'lık aldım, birkaç ay sonra RGB bozuldu, garantiden sıfırı geldi, 2-3 ay sonra pompa arızası verdi, tekrar değişim aldım, şimdi 6 aydır kullanıyorum ve fanlar-pompa motora bağladı bildiğin, arada işlemci sıcaklığı fırlayıp sistem kapanıyor falan saçma sapan arızalara başladı, bu 3 oldu. Kronik bir sıkıntısı olması dışında performansı aşırı iyi bir soğutucu, görsel açıdan da çok güzel bu konularda lafım yok. Ama kalitesinin biraz alt düzey olduğunu düşünüyorum.
Hatta şimdi elimdeki bozuk ürünü garantiye yollamayı düşünürken yeni bir soğutucu bakınıyorum. 11600'ümle kullanıyorum, yeni alacağım soğutucuyu 5800X'ime takıp elimdeki Phanteks'i de 11600'e takmayı planlıyorum.
O zaman çok da önerilmemesi gereken bir soğutucu ailesi sanırım.

Son üretim PF modellerinde bir şey var, önceden alırdıklarımız güllük gülistanlık gidiyor ama şu an önersek 3 ay sonra tekrar konu açar önereceğimiz kişi.
Tekrardan temkinli durumdayım şu an bu serinin ürünlerine karşı, bi' süre önermeyip izleyeceğim son durumu.

Geri
Yukarı