Elektronik SilverStone PF360W-ARGB beyaz sıvı soğutucu 2.282 TL

Her şey anakartların fiyatına bakar. İşlemciler zaten hemen hemen aynı fiyattalar. DDR5 RAM'ler ise DDR4 32 GB parasına 16, 16 GB parasına 8 GB diye gidiyor.

SilverStone performans olarak daha iyi diye biliyorum. Ryujini satardım.

Şu an 5000 serisi işlemciler uçmuş fiyatların aynı olma çok düşük şu an Ryzen 9 5900X 9 bin ile 10 arası AM5 Ryzen 7 daha yüksek olur fiyatı.

Yüce rabbim el atar da bu sefer giderse dolar düşer gibi. O zaman toplarız.

Yönetim değişirse dolar düşer yoksa 5lt yağı 500 TL'ye alırız bu gidişle 😂

Ben de Nisan'da Amazon'dan almıştım aynı beyaz renginden, Almanya'dan geldi. Şu ana kadar çok memnunum. Hem sessiz hem de gayet iyi soğutuyor. Elimde bir adet fazlalık (değişimle geldi) kutusu açılmamış sıfır Ryujin II 240 var, ikisinden birini satmayı düşünüyorum ama çok kararsızım. Ekran kartı hariç sistem beyaz. Performans olarak bunun altında kalır mı emin olamıyorum. Temiz kullandığım Silverstone'u 2000'e satabilirsem Ryujin 2'ye geçmek mantıklı olur mu?
1500'e kutulu faturalı garantili PF-360'ıma bile 4 aydır alıcı çıkmıyorsa 2000 TL'ye satma fikri hayaldan öteye gitmez hocam.

Ben de Nisan'da Amazon'dan almıştım aynı beyaz renginden, Almanya'dan geldi. Şu ana kadar çok memnunum. Hem sessiz hem de gayet iyi soğutuyor. Elimde bir adet fazlalık (değişimle geldi) kutusu açılmamış sıfır ryujin II 240 var, ikisinden birini satmayı düşünüyorum ama çok kararsızım. Ekran kartı hariç sistem beyaz. Performans olarak bunun altında kalır mı emin olamıyorum. Temiz kullandığım SilverStone'u 2000'e satabilirsem ryujin 2'ye geçmek mantıklı olur mu?

Ryujin II iyi ama Ryzen 9 5900X gibi işlemciyi anca besler soğutma da sıkıntı yaşatabilir.

1500'e kutulu faturalı garantili PF-360'ıma bile 4 aydır alıcı çıkmıyorsa 2000 TL'ye satma fikri hayaldan öteye gitmez hocam.
Kıymet bilmiyorlar :/ Taş gibi AIO... Onu almadan önce kasama 6 tane AirBlazer fan almıştım zaten, onlardan da çok memnunum.

Ryujin II iyi ama Ryzen 9 5900X gibi işlemciyi anca besler soğutma da sıkıntı yaşatabilir.
5600X kullanıyorum hocam. Kasa TT View51 Snow. Gani gani yer var. 360'lık beyaz iyi duruyor gerçekten. Ryujin'de ise hem LCD ekran (ekran kartı da Aorus Xtreme, o da ekranlı), hem VRM fanı hem de ekstra ROG fan kontrolcüsü var. Piyasada 4500'den başlıyor, onu da jelatinleri ve macunu üzerinde haliyle 4000'e koydum ilana ama ekonomi de malum, ilgilenen yok.

Kıymet bilmiyorlar :/ taş gibi AiO... Onu almadan önce kasama 6 tane airblazer fan almıştım zaten, onlardan da çok memnunum.

5600X kullanıyorum hocam. Kasa TT view51 snow. Gani gani yer var. 360'lık beyaz iyi duruyor gerçekten. Ryujin'de ise hem LCD ekran (ekran kartı da Aorus Xtreme, o da ekranlı), hem VRM fanı hem de ekstra ROG fan kontrolcüsü var. Piyasada 4500'den başlıyor, onu da jelatinleri ve macunu üzerinde haliyle 4000'e koydum ilana ama ekonomi de malum, ilgilenen yok.

Hocam bende dün aldım SilverStone PF360W ama pek yorum bulamadım. Nasıl hala memnun musunuz? 5600X ile kullanacağım bende. Sıcaklıklar nasıl?

Hocam bende dün aldım SilverStone PF360W ama pek yorum bulamadım. Nasıl hala memnun musunuz? 5600X ile kullanacağım bende. Sıcaklıklar nasıl?
Hâlâ memnunum. Sıcak yaz günlerinde bile oda sıcaklığım 26-28 arasındayken boştayken 32 derecelerdeydi. Oyun oynarken 60'ı görüyor. Bu arada aynı fanlardan elimde 6 tane daha vardı, onların üçünü daha ekleyerek push/pull yapmıştım, öyle kullanıyorum.

@ufubo Bende PF360 ve Thermaltake View51 var, 12900K kasanın hava akışı yüzünden oyunda bile 100 derece oluyor ve radyatör dokunamayacağım kadar sıcak oluyor. Kasanın yan camını çıkarınca işlemci 80 derece civarı duruyor ve radyatör dokunamayacağım kadar sıcak olmuyor. Bu kasada hem ekran kartını hem de işlemciyi soğuk tutmak mümkün mü?

@ufubo Bende PF360 ve Thermaltake View51 var, 12900K kasanın hava akışı yüzünden oyunda bile 100 derece oluyor ve radyatör dokunamayacağım kadar sıcak oluyor. Kasanın yan camını çıkarınca işlemci 80 derece civarı duruyor ve radyatör dokunamayacağım kadar sıcak olmuyor. Bu kasada hem ekran kartını hem de işlemciyi soğuk tutmak mümkün mü?
Öndeki 200'lükler intake, radyatör yan duvarda ve intake (6xAirblazer ile push+pull), altta 3x120 intake, üstte 3x120 çıkış, arkada 1x120 çıkış şeklinde kullanıyorum. BF2042'de işlemci 60, 3080TI ise 75 derecede takılıyor. Radyatöre dokunmuyorum hiç :D

Yeni konular

Geri
Yukarı