SIM Kart bilgisayarda kullanılabilir mi?

urn4ga

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: MSI B450-M-A PRO MAX, CPU: AMD Ryzen 3 3200G, GPU: MSI GTX 1650 LP OC 4GB, RAM: HyperX Fury Black 8x2GB 3600MHZ RGB, PSU: Corsair TX650M Kasa: Everest Crystal, Termal Macun: Arctic MX-4
Meslek
Öğrenci, yarı zamanlı grafiker ve developer
Selamlar. Elimde USB çıkışlı SIM kart takabildiğim bir cihaz var. Bilgisayara bağladığımda bu SIM kartı bilgisayarda kullanabilmem için ne yapmam gerekli acaba?

Forumdaşımız, PC'den internetsiz arama yapmak istiyor. Okuyucu adaptör vardı; arama görevini yapan adaptör gördüğümü hatırlamıyorum.
Selamlar. Elimde USB çıkışlı SIM kart takabildiğim bir cihaz var. Bilgisayara bağladığımda bu SIM kartı bilgisayarda kullanabilmem için ne yapmam gerekli acaba?
Taktığın USB'ye ait yazılım (USB'nin özelliklerine veya üstüne firma var ise ona göre programı bulabilirsin) mutlaka vardır. Rehberi görebilmek veya aktarabilmek için...

SD karttan bahsetmiyorsunuz değil mi?
Hayır, direkt SIM kart girişli USB çıkışlı bir cihaz. İlk bende SD kart sandım ama içini açıp baktım SIM kart girişi vardı.
3G ya da 4.5G USB modemden bahsediyorsanız modeline uygun programı yüklerseniz kullanabilirsiniz. Ama sadece internet kullanabilirsiniz. Arama ve mesaj konusunda pek emin değilim.
Hayır modem değil USB çıkışlı ve SIM kart girişli bir cihaz.
SD kart mı yoksa şu eskiden olan VINN olayı mı?
Yok, hayır modem değil USB çıkışlı ve SIM kart girişli bir cihaz.
Forumdaşımız, PC'den internetsiz arama yapmak istiyor. Okuyucu adaptör vardı; arama görevini yapan adaptör gördüğümü hatırlamıyorum.

Taktığın USB'ye ait yazılım (USB'nin özelliklerine veya üstüne firma var ise ona göre programı bulabilirsin) mutlaka vardır. Rehberi görebilmek veya aktarabilmek için...
Evet bende tam bunu istiyorum. Dediğin yazılıma bir bakacağım şimdiden teşekkürler.
Bilgisayara SIM kartı takıldığını görmedim, bu yüzden de bilmiyorum. Sim kartı takabiliyor olsanız bile önermem. Telefonunuzu bilgisayara bağlayıp Windows 10'un kişiler özelliğinden yararlanabilirsiniz.
Dostum bunun için ayrıca Bluetooth adaptörü almam gerekiyor. Ben aynı SIM kartı kopyalayıp bilgisayarda da internetsiz arama yapabilmek istiyorum.
Telefonu Windows 10'un Telefon uygulamasına kaydedince arama yapılabiliyor.
Onu denedim, telefonu kaydettim ama arama vb. yapabilmem için ayrıca Bluetooth adaptörü almam gerekli.

Telefonu Windows 10'un Telefon uygulamasına kaydedince arama yapılabiliyor.

Evet ama telefon çalışır durumda olmalı, ve bilgisayarda internet olmalı, adam belki direk bilgisayara hat takıp telefon gibi kullanmak istiyor.

Dipnot: Güncel konu zannediyordum kusura bakmayın konuyu tekrar aktif ettiğim için.

Yeni konular

Geri
Yukarı