Masaüstü bilgisayarda SIM kart kullanmak mümkün mü?

Bazı laptoplarda görmüştüm. Bununla 4,5G falan kullanılıyordu. Masaüstü içinse USB SIM kart takılan modemler ile mümkün.

Bunu çok merak ediyorum. Bilgisayara sonradan ekleyebileceğim böyle bir cihaz var mı?

Hiç telefonun olmadığı bir senaryoda telefon olarak kullanmak mümkün değil diye biliyorum ama yanılıyor olabilirim, eski Ultrabook'larda SIM kart girişi vardı ama düzgün çalışanı yoktu hep az çekerdi ve sadece internet içindi sanırsam, zaten sonra yerine VINN'lar çıktı,
Telefonun olduğu senaryolarda Microsoft telefon bağlantısı uygulaması var eğer Bluetooth varsa bilgisayarında aramada yapabiliyorsun veya sadece internet üzerinden mesajlara ve fotoğraflara vs. erişebiliyorsun. Sanırsam Samsung cihazlarda uygulamalarada da erişebiliyorsun, en azından benim A70 cihazım öyleydi şu an kullandığım GT2 de öyle bir özellik mevcut değil sadece mesaj kısmı ve fotoğraflar kısmı var.

Bazı laptoplarda görmüştüm. Bununla 4, 5G falan kullanılıyordu. Masaüstü içinse USB SIM kart takılan modemler ile mümkün.

VINN kafası cihazlar ama sadece internet için kullanılıyor diye biliyorum.

@Itechin.g o zamanında Turkcell'in mobil modem için kullandığı bir isim. Bunları genel adı mobil modem. Çeşitli türleri var.

Geri
Yukarı