Simgeler ve yazılar kayıyor

MONAXİA

Centipat
Daha fazla  
Monitör
Exper 60 Hz
Görseldeki gibi yazılar kayıyor. Kabloları değiştirdim dönüştürücü ile birlikte %90 azaldı ama hala biraz kaymış şeklide kabloyu hareket ettirince de düzelir gibi oluyor ama düzelmiyor. Anakarttan da görüntü aldım ama bir değişikli olmadı.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-03-10 215945.png
    Ekran görüntüsü 2024-03-10 215945.png
    102,1 KB · Görüntüleme: 40
Kompile her şeyi değiştirdim düzelmedi 2-3 tane dönüştürücü 2 tane kablo değiştim hâlâ aynı. Benim monitör çok eski belki de ondandır. Ama kabloyu hareket ettirince gelip gitmeside bir ilginç.
Farklı monitörle görüntü almayı deneyin. Farklı ekran kartıyla hem bozuk olan monitör hemde başka bir monitör ile farklı farklı testler yapın hocam. Tabii imkanınız varsa.

Kompile her şeyi değiştirdim düzelmedi 2-3 tane dönüştürücü 2 tane kablo değiştim hâlâ aynı. Benim monitör çok eski belki de ondandır. Ama kabloyu hareket ettirince gelip gitmeside bir ilginç.
Monitörün veya düşük ihtimal ekran kartı (daha sağlamdır) girişinde bir zorlanma, açı sebepli yamulma olmuş olabilir mi acaba. Kablolarda ve çeviricilerde sorun yoksa. Monitörün eskiliğinin alakası olmaz - desteklediği tazeleme hızı/refres rate/Hz kısmında denemeler yapılabilir son çare olarak.

Çünkü kablo oynatınca düzelmesi demek, kablolar sağlamken, ekran kartı çıkışından çok monitör girişinde bir temassızlık var anlamına geliyor tüm bu denemelerden sonra.

Monitörün veya düşük ihtimal ekran kartı (daha sağlamdır) girişinde bir zorlanma, açı sebepli yamulma olmuş olabilir mi acaba? Kablolarda ve çeviricilerde sorun yoksa. Monitörün eskiliğinin alakası olmaz - desteklediği tazeleme hızı/refres rate/Hz kısmında denemeler yapılabilir son çare olarak.

Çünkü kablo oynatınca düzelmesi demek, kablolar sağlamken, ekran kartı çıkışından çok monitör girişinde bir temassızlık var anlamına geliyor tüm bu denemelerden sonra.

Bencede monitörün giriş kısmından kaynaklı çünkü ekran kartında soketin orayi oynatınca gidip gelmiyor biraz yukarıdan yapınca gidip geliyor.

Bencede monitörün giriş kısmından kaynaklı çünkü ekran kartında soketin orayi oynatınca gidip gelmiyor biraz yukarıdan yapınca gidip geliyor.
O zaman orayı sabitlemeye özen gösterebilirsin, eğer vidalıys vidaları sabitlersin. Değilse 3b yazıcıdan bir parça ile yapılabilir veya ortam nasılsa ona göre. Her koşulda yeni bir monitör almaktan iyi - sadece temizlikte dikkat etmek gerek.

Yeni konular

Geri
Yukarı