Simit bölgesi nasıl erir?

Olympusson907

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Öncelikle tüm hikayemi detaylıca ama kısa tutarak anlatacağım ve önerilerinizi almak istiyorum.

Göbek bölgem fotoğrafta gözüken gibi bu arada.

Ben 18 Mart'ta spora başladım daha önce birkaç ay yapmıştım ama kısa sürede bıraktım 2019 yılı gibiydi. Neyse bu sene 18 Mart'ta yeniden başladım ve boyum 177 cm kilo da 96.6 kg çıkmıştı.
30 Nisan günü ölçüm günüydü ve kilom 85 çıktı aç karna tuvalet falan hepsini halledince de 84 civarı çıkıyor. Yani ortalama 12.5 kilo verdim ama göbek bölgem ve yanlarım duruyor. Hatta şu an vücudumda yağ olarak sadece oralar kaldı ama o kadar kilo vermeme rağmen görünüş olarak hiç eksilme olmadı neredeyse. Göğüslerim eridi sırtım eridi kalçam zaten küçücük kaldı, bacaklarım eridi ama şu simit bölgesi bir türlü gitmek bilmiyor. Şu an yağ oranım %22. %27'den düştüm buraya kadar 1.5 ayda falan.
Başlangıç programını bitirdiğim için hoca 3 gün önce yeni program yazdı ve şu şekilde:
Önce ısınma için koşu bandı 10 dk.
Sonra ilk gün biceps göğüs ve bacak antrenmanı.
Hammer curl 3x10 alternated curl 3x10 bench press 3x10 ıncline bench press 3x10 ve leg press 3x10.
Sonra ikinci gün sırt omuz arka kol ve karın.
3x10 triceps push down 3x10 dmbl. Front raise 3x10 lying dmbl. Extension 3x10 lateral raise.

Bunlara ek olarak her gittiğim günde ağırlık çalışması sonunda ortalama 1 saat kardiyo (bisiklet koşu ve yokuş yukarı yüksek tempo yürüyüş)
Bu program nasıl neler ekleyebilirim setler 3x10 iyi midir artırım yapmalı miyim? Bu arada bütün dumbell hareketlerini 8 kilo dumbell ile bench pressi 30 kilo ile yapıyorum. Size zahmet yardımcı olun hem göbek gölgemi eritmek için hem de hızlıca kas kütlesi kazanmak için.

Ha bu arada unutmadan yaklaşık 2 aydır diyet yapıyorum ve her gün sadece protein ağırlıklı besleniyorum. Yağ sıfır şeker sıfır un falan her şey sıfır. Tavuk, yogurt, ayran, yumurta, lor peyniri, yağsız süt, etimek, mercimek çorbası, bulgur pilavı falan, bunları yiyorum.

Dosya Ekleri

• images (35).jpeg
    images (35).jpeg
    21,1 KB · Görüntüleme: 205
Twist yapman gerekli sırtına oklava veya uzun bir deynek alıp sağa sola bel hareketleri yapacaksın yogurt ayran süt gibi gıdaları tüketme bunlar derini kalınlaştırır oda simit bölgesini büyük gösterme sebebidir.
O bahsettiğin süt ürünleri yerine ne tüketebilirim alternatif olarak ve o hareketin bir videosu falan var mı ben onu araştırmıştım ama doğru düzgün anlatan bir video bulamadım

O bahsettiğin süt ürünleri yerine ne tüketebilirim alternatif olarak ve o hareketin bir videosu falan var mı? Ben onu araştırmıştım ama doğru düzgün anlatan bir video bulamadım

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Genetik olarak vücudunuz bel bölgesinde daha fazla yağ tutuyor diye tahmin ediyorum. %22 yağ oranı bir erkek için hala çok yüksek. %12-15 aralığı ideal yağ oranıdır erkekler için. Yani yaptığınız antrenmana devam etmelisiniz. Şu hareketi yaparsanız bel bölgesi erir gibi sokak efsanelerine inanmayın. Yağ yakma işlemi spesifik bir bölge için yapılamaz, vücudunuz genetik olarak önce hangi bölgeden yağ eksiltiyorsa oradan eksiltir, bazıları için bacakta daha çok yağ tutabilir mesela. Beslenme açısından da yağı sıfırlamak pek sağlıklı değil, sağlıklı yağlardan yine tüketmelisiniz bence. Makro besinlerin miktarından çok günün sonunda aldığınız toplam kalori kilo almanızı veya vermenizi belirler.

Son düzenleme:
Genetik olarak vücudunuz bel bölgesinde daha fazla yağ tutuyor diye tahmin ediyorum. %22 yağ oranı bir erkek için hala çok yüksek. %12-15 aralığı ideal yağ oranıdır erkekler için. Yani yaptığınız antrenmana devam etmelisiniz. Şu hareketi yaparsanız bel bölgesi erir gibi sokak efsanelerine inanmayın. Yağ yakma işlemi spesifik bir bölge için yapılamaz, genetiğiniz önce hangi bölgeden yağ eksiltiyorsa oradan eksiltir, bazıları için bacakta daha çok yağ tutabilir mesela. Beslenme açısından da yağı sıfırlamak pek sağlıklı değil, sağlıklı yağlardan yine tüketmelisiniz bence. Makro besinlerin miktarından çok günün sonunda aldığınız toplam kalori kilo almanızı veya vermenizi belirler.
Bazal metabolizma hızına ek olarak günlük ortalama 500-1000 kalori arasında da kendim yakıyorum. Ortalama günlük 3000 kalori civarında yakmış oluyor vücudum ve besin olarak da 1000-1500 kalori arasında alıyorum her gün. Ve yağ sıfır derken zararlı yağlardan bahsetmiştim abur cubur kızartma vs sağlıksız olanlar yani.
Ayrıca genetik midir bilemem ailede annem dayım kuzenlerim vs kilo alınca benim gibi göbek ve belden alıyor sanırım bu benim kaderim. Amacım zaten yağ oranını %15 in altına indirip orada tutmak inşallah 3 aylık dönemde bunu başarırım. 3 ay sonra tatil planım var ve bu şekilde gitmeyi hiç istemiyorum gerçekten

Bazal metabolizma hızına ek olarak günlük ortalama 500-1000 kalori arasında da kendim yakıyorum. Ortalama günlük 3000 kalori civarında yakmış oluyor vücudum ve besin olarak da 1000-1500 kalori arasında alıyorum her gün. Ve yağ sıfır derken zararlı yağlardan bahsetmiştim abur cubur kızartma vs sağlıksız olanlar yani.
Ayrıca genetik midir bilemem ailede annem dayım kuzenlerim vs kilo alınca benim gibi göbek ve belden alıyor sanırım bu benim kaderim. Amacım zaten yağ oranını %15 in altına indirip orada tutmak inşallah 3 aylık dönemde bunu başarırım. 3 ay sonra tatil planım var ve bu şekilde gitmeyi hiç istemiyorum gerçekten
Zaten ne yaptığınızın bilincindesiniz gördüğüm kadarıyla. Yaptığınız şeye devam edin disiplinli bir şekilde. Uyarabileceğim tek konu aldığınız kalori fazla düşük. Yağ yakımı için izlenebilecek en iyi yol düşük bir kalori açığı ile diyete başlamak (Örneğin 300), ve bunu ilerleyen dönemlerde daha da artırarak devam etmek. Çünkü vücut bir yerden sonra adapte olup metabolizmayı yavaşlatıyor, gün içinde daha halsiz bırakıyor sizi ve yaktığınız kalori daha da azalıyor. Bir noktadan sonra tıkanabilirsiniz yani. Gerçi sizinki biraz ekstrem bir kalori açığı, hiç sağlıklı değil açıkçası. Yaz için hazır olma kaygınızı da anlıyorum, bir şey diyemeyeceğim o yüzden.

Zaten ne yaptığınızın bilincindesiniz gördüğüm kadarıyla. Yaptığınız şeye devam edin disiplinli bir şekilde. Uyarabileceğim tek konu aldığınız kalori fazla düşük. Yağ yakımı için izlenebilecek en iyi yol düşük bir kalori açığı ile diyete başlamak (Örneğin 300), ve bunu ilerleyen dönemlerde daha da artırarak devam etmek. Çünkü vücut bir yerden sonra adapte olup metabolizmayı yavaşlatıyor, gün içinde daha halsiz bırakıyor sizi ve yaktığınız kalori daha da azalıyor. Bir noktadan sonra tıkanabilirsiniz yani. Gerçi sizinki biraz ekstrem bir kalori açığı, hiç sağlıklı değil açıkçası. Yaz için hazır olma kaygınızı da anlıyorum, bir şey diyemeyeceğim o yüzden.
2 aydır dediğiniz sorunları yaşamadım hiç açıkçası ama ilerde yaşamayacagim anlamına gelmez haklısınız. Ama kilom o kadar fazlaydi ki gerçekten bir an önce kilo vermek için her şeyi yapacak durumdaydim ve şimdi bu programa alıştım fazla yiyince rahatsız hissediyorum psikolojik olarak... İnşallah kalori konusunda bir sorun yaşamadan 75 kiloya kadar düşüp sonrasında düzene sokarım her şeyi. Teşekkür ederim bütün önerileriniz için

Herkese merhaba,. Öncelikle tüm hikayemi detaylıca ama kısa tutarak anlatacağım ve önerilerinizi almak istiyorum.

Göbek bölgem fotoğrafta gözüken gibi bu arada.

Ben 18 Mart'ta spora başladım daha önce birkaç ay yapmıştım ama kısa sürede bıraktım 2019 yılı gibiydi. Neyse bu sene 18 Mart'ta yeniden başladım ve boyum 177 cm kilo da 96.6 kg çıkmıştı.
30 Nisan günü ölçüm günüydü ve kilom 85 çıktı aç karna tuvalet falan hepsini halledince de 84 civarı çıkıyor. Yani ortalama 12.5 kilo verdim ama göbek bölgem ve yanlarım duruyor. Hatta şu an vücudumda yağ olarak sadece oralar kaldı ama o kadar kilo vermeme rağmen görünüş olarak hiç eksilme olmadı neredeyse. Göğüslerim eridi sırtım eridi kalçam zaten küçücük kaldı, bacaklarım eridi ama şu simit bölgesi bir türlü gitmek bilmiyor. Şu an yağ oranım %22. %27'den düştüm buraya kadar 1.5 ayda falan.
Başlangıç programını bitirdiğim için hoca 3 gün önce yeni program yazdı ve şu şekilde:
Önce ısınma için koşu bandı 10 dakika.
Sonra ilk gün biceps göğüs ve bacak antrenmanı.
Hammer curl 3x10 alternated curl 3x10 bench press 3x10 ıncline bench press 3x10 ve leg press 3X10.
Sonra ikinci gün sırt omuz arka kol ve karın.
3x10 triceps push down 3x10 dmbl. Front raise 3x10 lying dmbl. Extension 3x10 lateral raise.

Bunlara ek olarak her gittiğim günde ağırlık çalışması sonunda ortalama 1 saat kardiyo (bisiklet koşu ve yokuş yukarı yüksek tempo yürüyüş)
Bu program nasıl neler ekleyebilirim setler 3x10 iyi midir artırım yapmalı miyim? Bu arada bütün dumbell hareketlerini 8 kilo dumbell ile bench pressi 30 kilo ile yapıyorum. Size zahmet yardımcı olun hem göbek gölgemi eritmek için hem de hızlıca kas kütlesi kazanmak için.

Ha bu arada unutmadan yaklaşık 2 aydır diyet yapıyorum ve her gün sadece protein ağırlıklı besleniyorum. Yağ sıfır şeker sıfır un falan her şey sıfır. Tavuk, yogurt, ayran, yumurta, lor peyniri, yağsız süt, etimek, mercimek çorbası, bulgur pilavı falan, bunları yiyorum.

Şu an tam ilk anlattığın gibiyim boy ve kilo olarak spora başlamayı düşünüyorum göbek bölgem tıpkı senin gibi başından geçen süreci ve uyguladığın diyeti anlatır mısın ? Yaz bittiğinde düzgün görünmek istiyorum.

Geri
Yukarı