Göğüs bölgesi nasıl genişletilir?

M.Arda Solmaz

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Herkese selam öncelikle. 17 yaşında 80 kilo ve 1.78 boyum var. Baldırlarım, bacaklarım ve kalçam çok kalın. Ama kilodan değil hep kas. 5 yıldır futbolla uğraştığım için olsa gerek. Ama belden yukarı sıkıntım var. 106 kiloluk 16 yaşındaki kardeşimin pantolları bile oluyor bana. Ama s beden t-shirt giyiyorum. Belden yukarım çok ince, bu beni rahatsız ediyor. Karın kaslarımda var ama özellikle göğsüm çok ince. Genişlik olarak bir sıkıntım yok. Yandan bakınca soldan veya sağdan, göğsüm çok ince görünüyor. Elle kavrayabiliyorum. Tam 1 karış. Çok da yemek yiyen biriyim günde 4 öğün yemek yerim ama kilo alsam bile alltan alıyorum hep kas oluyor. Üstten nasıl kilo alabilirim veya göğsümü şişirebilirim?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam benim macfit'deki hocalarım göğüs için bana bunu izletmişi.

Eki Görüntüle 652972

Yine bir yaş vakası :D.

Siteye girerken 18 olarak ayarlamıştım alışkanlıktan. 2003 Ocak 12 doğumluyum. Doğru olmaması bir sıkıntı yaratır mı?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam benim Macfit'deki hocalarım göğüs için bana bunu izletmişi.

Yanı bu işim temeli şınav.

Öncelikle temel gereksinimleri yerine getirmelisin,şunu yap göğüslerin büyür ! Gibi ithamlar çok yanlış.
Disiplinli beslenip disiplini antrenman yapman lazım.Sihirli bir hareket yok.
Protein,karbonhidrat,yağ ihtiyaçlarını kilona oranlayarak gidermelisin,örneğin 70 kiloluk bir birey günde ortalama 140 gr. protein almalıdır.
Gerekli vitamin ve mineral takviyelerini ve su ihtiyacını karşılamalısın.
En başta tüm bu kulağa basit ama ayarlaması ve ayarladıktan sonra disipline oturtması zor beslenme düzenini kararlılıkla devam ettirmelisin.
Antrenman olarak ise vücudun bir bütün olarak geliştiğini unutmamalısın.Sadece göğüs kasına odaklanman sana kısa vadede fena sonuç vermeyebilir ancak uzun vadede göğüsün hatta vücudun istediğin gibi olmaz.Göğüs hareketlerini uygularkende arka kolunun,ön kolunun ve omzunun çalıştığını unutmamalısın.Bu kasları da yeteri kadar çalıştırmalı ve geliştirmelisin.
Dolayısıyla sadece bir hareket beklemekten ziyade beslenmeni ve antrenmanını düzgün ve disiplinli uygulamalısın ve işi zamana bırakmalısın.

Öncelikle temel gereksinimleri yerine getirmelisin, şunu yap göğüslerin büyür! Gibi ithamlar çok yanlış.
Disiplinli beslenip disiplini antrenman yapman lazım. Sihirli bir hareket yok.
Protein, karbonhidrat, yağ ihtiyaçlarını kilona oranlayarak gidermelisin, örneğin 70 kiloluk bir birey günde ortalama 140 gr. Protein almalıdır.
Gerekli vitamin ve mineral takviyelerini ve su ihtiyacını karşılamalısın.
En başta tüm bu kulağa basit ama ayarlaması ve ayarladıktan sonra disipline oturtması zor beslenme düzenini kararlılıkla devam ettirmelisin.
Antrenman olarak ise vücudun bir bütün olarak geliştiğini unutmamalısın. Sadece göğüs kasına odaklanman sana kısa vadede fena sonuç vermeyebilir ancak uzun vadede göğüsün hatta vücudun istediğin gibi olmaz. Göğüs hareketlerini uygularken de arka kolunun, ön kolunun ve omzunun çalıştığını unutmamalısın. Bu kasları da yeteri kadar çalıştırmalı ve geliştirmelisin.
Dolayısıyla sadece bir hareket beklemekten ziyade beslenmeni ve antrenmanını düzgün ve disiplinli uygulamalısın ve işi zamana bırakmalısın.

Beslenme planını nasıl çıkartıcam? İnternette falan var mı?

Geri
Yukarı