Simit, poğaça gibi şeyleri alırken hijyeni önemsiyor musunuz?

34Mert34

Yoctopat
Geçenlerde bir dükkandan simit aldım. Adam parmağını yalayıp kağıdı öyle tuttu (galiba kağıdı kolay tutmak için) ve simidi öyle verdi bana. O an bir şey diyemedim ama çok sinirlendim. Dışarı çıktıktan sonra sinirli yürürken takıntı yaptım bu durumdan dolayı ve aldığım simidi çöpe attım. Bir daha asla çok işlek ve ünlü olmayan bir yerden böyle şeyler almamaya karar verdim.

Siz olsaydınız adamın parmağını yalayıp kağıdı tutup verdiği simidi yer misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçenlerde bir dükkandan simit aldım. Adam parmağını yalayıp kağıdı öyle tuttu (galiba kağıdı kolay tutmak için) ve simidi öyle verdi bana. O an bir şey diyemedim ama çok sinirlendim. Dışarı çıktıktan sonra sinirli yürürken takıntı yaptım bu durumdan dolayı ve aldığım simidi çöpe attım. Bir daha asla çok işlek ve ünlü olmayan bir yerden böyle şeyler almamaya karar verdim.

Siz olsaydınız adamın parmağını yalayıp kağıdı tutup verdiği simidi yer misiniz?

Hayır pek umursamam. O simidi yemedin diye temiz olmuyoruz sonuçta. Gün içinde haberimiz olmadan vücudumuza pis şeyler giriyor. İçine tükürsen kimse yemez tabii ki. Simidi atmaya değecek bir şey değil.

Siz bide yapılışını görseniz tövbe edersiniz hocam herhalde. Ben bizzat TR geneli bilinen değil ama yine bir şehrimizin bilinen ünlü unlu mamulleri dükkanlarından birinde çalıştım ve hijyen çok az onu söyleyeyim aynı malzemeyi tekrar tekrar kullanıyorlar diyorum 'bunu atalım yenisini koyalım' onlarda 'yok daha kullanırız onları' diyorlar ve kullanılan malzemeyi hem en ucuz ve bilinmeyen hem de oldukça az kullanıyorlar kısacası bu işin büyüğü küçüğü yok hocam tam tersine büyük ve bilindik yerler nasılsa insanlar bizi biliyor düşüncesiyle oyun katıyorlar mallarına.

Geri
Yukarı