Rehber Simple Firewall

İndirme boyutu 1.97 MB kadar olan bu firewall, çok basit ve çok işlevseldir. İsminin hakkını verir.
Her türlü uygulamanın internetini kolayca kontrol etmenize olanak sağladığı gibi Windows hizmetlerinin de internet erişimini kontrol etmenize olanak sağlar.

İndirme adresi; Release v.3.6.7 · henrypp/simplewall

Kullanımı;

1. Programı açın;
1679930076450.png

2. Filtrelemeyi etkinleştir butonuna basın;
1679930138257.png

3. Bu ayarlar kalıcı mı ya da bir oturumluk mu olacağına karar veririn;
1679930239925.png

4. Daha sonra internet erişmi gerektirdiği bir uygulamaya girin (ben Brave'e giriyorum). Girdiğiniz an bu uygulamanın ağ bağlantısını yani internet erişimine izin verip vermeyeceğiniz bir pencere çıkar. Buradan dilediğiniz seçin. Site engellemiyor, komple uygulumanın internetini engelliyor.
1679930349343.png

Kullanımı bu kadar basit.

Ekstra; Windows hizmetlerinin internetini kendi otomatik engeller ama siz isterseniz Hizmetler sekmesinden internet erişimi verebilirsiniz;
1679930588484.png

Program çok az RAM tüketir ve CPU'yu hiç zorlamaz.
1679930677721.png

Başlangıçta otomatik ve küçültülmüş olarak başlar.
Bilgisayarımız için faydalı bir uygulamalıdr.

İnternete bağlanan herhangi bir şey varsa (uygulama açmadığınızda dair Windows'un alt işlemleri internete bağlanıyor telemetri ve başka bilgiler için) bildiriyor ve erişimine izin verip vermeyeceğimizi soruyor.

Son düzenleme:
Uygulama w11 yüklü bilgisayarımda anlam veremediğim hatalara sebep oldu. Uygulamayı kaldırdım ama yinede birçok program hata verip internet bağlantısı yapamıyor. Nasıl çözebilirim acaba yardımcı olurmusunuz.

Geri
Yukarı