Şimşek Etkili H7 Xenon önerisi

SemihOzdogdu

Hectopat
Son düzenleyen: Moderatör:
Dostlar araç Megane 3 mercek farımız var. Aydınlatması iyi, şimşek etkili xenon uzun far önerisi istiyorum sizlerden.

Ayrıca kısa far için bunu buldum. Bu alınır mı?

Osram'ın ürünlerini öneririm.
Aldıktan sonra mutlaka ayarlamasını yaptırın. Önde ki aracın bagaj hizasını geçmemesine dikkat edin.

Inwells CSP LED alın. CSP LED lambalar COB ledler gibi ışığı dağıtmıyor, çizgi halinde veriyor ve daha iyi aydınlatma sağlıyor.

Bütçe varsa Plus modelini alın.

Xenon değil ayrıca, LED far diye geçiyor bunlar. Xenon apayrı bir teknoloji.
Hocam ben çok hakim değilim bu far konusuna. İlk attığınız h3 ampul diğeri h7. Ben uzunlar için hangisini seçmeliyim ? Ayrıca Xenon öneriniz varsa alabilirim.

Attığım ürünlerde soket seçili değil. Alt tarafta kendiniz seçiyorsunuz soket tipini.
Xenon teknolojisi bambaşka bir teknoloji ve binlerce liraya mal olur.
Kısa farlarınız H7, uzun ve sis farlarınız H1 soketli.

Attığım ürünlerde soket seçili değil. Alt tarafta kendiniz seçiyorsunuz soket tipini.
Xenon teknolojisi bambaşka bir teknoloji ve binlerce liraya mal olur.
Kısa farlarınız H7, uzun ve sis farlarınız H1 soketli.
Şimdi şöyle bir baktım da kısa ve uzun ampullere h7 yazmış herkes. Kitapçıktan da göstermişler. H7 ampul mü almalıyım şimdi uzun far için ? Siz h1 demişsiniz de.
.

Dosya Ekleri

• IMG_20220414_164015.jpg
    IMG_20220414_164015.jpg
    37,7 KB · Görüntüleme: 71
Aracınızın kitapçığı duruyorsa oraya bakın, en doğru bilgi orada yazar. Ben internette H1 olarak gördüm.
Hocam sizi de biraz uğraştırıyorum ama alternatif olması için başka markadan öneriniz var mı ? Bir de mercek farda kısaya led takıldığında patlıyor ve aydınlatma kötü oluyor diyorlar. Ne kadar doğru bu bilgi ?

Patlama olayı değişir.

Eğer mercek kararmışsa zaten halojen ampulde de iyi aydınlatmaz.

Önerebileceğim en iyi ledlerden birisi attıklarım. Piyasadaki çoğu LED COB yukarıda da belirttiğim gibi. Inwells'ler CSP. CSP olan herhangi bir LED'i tercih edebilirsiniz.

Patlama olayı değişir.

Eğer mercek kararmışsa zaten halojen ampulde de iyi aydınlatmaz.

Önerebileceğim en iyi ledlerden birisi attıklarım. Piyasadaki çoğu LED COB yukarıda da belirttiğim gibi. Inwells'ler CSP. CSP olan herhangi bir LED'i tercih edebilirsiniz.
Anladım hocam teşekkür ederim yardımlarınız için.

Geri
Yukarı