Simülasyon teorisini çürütüyorum

Teori çürümüş olmadı hocam, eğer bu hipotezi çürütmek istiyorsanız Technopat konularında değil makalelerde fikrinizi belirtmelisiniz. Aynı "evrim çürütücüleri" gibi siz de masa başında, maksimum 5 dakika fikir yürütmeyle saçma bir düşünce sunmuşsunuz.

Her şeyi geçtim, bizi simüle eden canlıların bizim teknolojik mantığımızı kullanacağı ne malum? Tüm hipotezi makine öğrenmesine bağlayıp bunun üzerinden fikir yürütmüşsünüz. Bizi simüle ediyorlarsa bizim ilkel teknolojimizi kullanmazlar.
Çürütmedim, mizahi açıdan öyle yazdım. Ben burada bir örnek vermek istedim, bunun daha tartışılması gereken birçok yanı var.

Çürütmedim, mizahi açıdan öyle yazdım. Ben burada bir örnek vermek istedim, bunun daha tartışılması gereken birçok yanı var.

Çürütülecek bir şey yok ki.

1620997241407.png

Bununla ilgili bir konu açılmış fakat konu çok eski olduğu için yeni açma kararı aldım.

Bu konuda simülasyon teorisini çürüteceğim.

Bir bilgisayar yazılımı düşünün. Bu yazılımda kodlanan bir yapay zeka hissedemez, yalnızca davranışlar sergiler. Makine öğrenimi de olsa sonuçta bir hissiyatı olmaz.

Gerçek dünyada insanlar yalnızca davranış sergilemiyor, aynı zamanda hissediyor. Mesela sen sen olduğunu biliyorsun, bu anı hissedebiliyorsun. Simülasyon olsa bu mümkün olur mu? Belki de tek gerçek benim, her şey simülasyondan ibaret. 😐

Böylelikle bir teori çürümüş oldu. 😂 peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Farz et ki his diye bir şey yok ve bunlar da aslında yazılan kodlar ile içimizde var olan durumlar. Yani his dediğimiz şeyler simülasyon da sergilenen bazı davranışlar karşısında simülasyonun bizim içimizde harekete geçirdiği kodlardan ibaret olamaz mı?

Farz et ki his diye bir şey yok ve bunlar da aslında yazılan kodlar ile içimizde var olan durumlar. Yani his dediğimiz şeyler simülasyon da sergilenen bazı davranışlar karşısında simülasyonun bizim içimizde harekete geçirdiği kodlardan ibaret olamaz mı?
Peki ya biz nasıl kendi benliğimizi anlayabiliyoruz? İşte ilginç olan şey de bu. Belki sen de bir simülasyon ürünüsün, tek hisseden benim.

Bununla ilgili bir konu açılmış fakat konu çok eski olduğu için yeni açma kararı aldım.

Bu konuda simülasyon teorisini çürüteceğim.

Bir bilgisayar yazılımı düşünün. Bu yazılımda kodlanan bir yapay zeka hissedemez, yalnızca davranışlar sergiler. Makine öğrenimi de olsa sonuçta bir hissiyatı olmaz.

Gerçek dünyada insanlar yalnızca davranış sergilemiyor, aynı zamanda hissediyor. Mesela sen sen olduğunu biliyorsun, bu anı hissedebiliyorsun. Simülasyon olsa bu mümkün olur mu? Belki de tek gerçek benim, her şey simülasyondan ibaret. 😐

Böylelikle bir teori çürümüş oldu. 😂 Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?
Senin hissettigini sandigin sey his degil de elektriksel sinyaller ise?

Geri
Yukarı