Simulasyon oyunu yapmak

Merchury

Picopat
Ufak bir simulasyon oyunu yapmak istiyorum. Hangi oyun motorunu önerirsiniz? C# ve JavaScript biliyorum. Ama vereceğiniz oyun motorlarına göre diğer programlama dillerini öğrenebilirim buna bağlı kalmayın.

Grafikleri nasıl olacak? Eğer iyi birşeyler istiyorsan unreal engine 4 kullan. Hemde blueprint adlı yazılımsız kod sistemi var ama tabi c++ yada c# mıydı birini destekliyor...

Ne tarzda bir simülasyon oyunu olduğuna bağlı aslında birinci şahıs bakış açısına dayalı diyorsan Unreal Engine en iyisi ama dersenki ben gerçekci görüntülere sahip bir simülasyon yapacağım o zamanda Cryengine oyun motoru öneririm.

Eğer çok ileri seviye bir şey yapmak istiyorsanız C++ öğrenip Unreal Engine ile bir şeyler deneyebilirsiniz. Ancak Unreal Engine çok zor ve detaylı bir motordur.
Orta seviye bir şey yapmak istiyorsanız yine C++ öğrenip Unity kullanabilirsiniz. Örneği İnternet Cafe Simulator olabilir.

Eğer çok ileri seviye bir şey yapmak istiyorsanız C++ öğrenip Unreal Engine ile bir şeyler deneyebilirsiniz. Ancak Unreal Engine çok zor ve detaylı bir motordur.
Orta seviye bir şey yapmak istiyorsanız yine C++ öğrenip Unity kullanabilirsiniz. Örneği internet Cafe Simulator olabilir.

Çok teşekkür ederim. C++ öğrenip Unity ile biraz çalışacağım. Sonra UE4'e geçeceğim.

Geri
Yukarı