Sınav için iPad işe yarar mı?

Warrior123

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba,

Sınav öğrencisi olduğumdan ve de yine aynı şekilde bulunduğum ortamda 1 sınav öğrencisi daha olduğundan bir tane cihaz yetmiyor (bilgisayar).

Bu yüzden biraz elektronik aletlere baktım. Bilgisayarlar pahalıydı bayağı. İyi bir bilgisayar için (uzun ömürlü en azından) 8000 TL'yi gözden çıkarmak gerekiyor. Ben de tablet almaya karar verdim. iPad Air 64 GB almaya karar verdim. Normalde elektronik aletlere neredeyse hiç para vermem. Ama sınav için gerekli (üniveristeye giriş sınavı). Ki aynı şekilde bu tableti üniversitede de kullanacağım, hem kişisel gelişime de yardımcı olacaktır.

Şimdi sormak istediğim şunlar: iPad Air olur da alırsam, bu sene tabii YouTube'da ders videoları izlemek için alacağım sınava yönelik. Ama ileriyi de düşünmek istiyorum. Mesela üniversitede Microsoft'un uygulamaları lazım oluyor (başta Word olmak üzere). Acaba iPad Air'de Microsoft'un tüm uygulamalarını kullanabilir miyim?

Magic keyboard var. Tablet'e eklenen klavye gibi. Bunun fiyatı ne kadardır. Eklesem, alsam hata mı yaparım? Yoksa direkt iPad Air ve Magic Keyboard'a para vermek yerine bilgisayar alsam daha mı mantıklı gelir? Ya da daha alt bir iPad modeli mi alıp klavye eklemeliyim?

Samsung tabletlerde eğer bildiğiniz uygun, klavye kullanabileceğim, microsof destekli tablet varsa öğrenmek isterim. Ya da daha farklı seçeneklerinizi.

Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
Hocam 6000TL civarına ortalama bir Notebook alıp Hackintosh yaparsanız çok güzel olur bence. Alırken Hackintosh için uyumlu parçaları olup olmadığına dikkat edin.

Ya öyle tabii de. Ama i7 bir işlemci Laptop'a baktığımda 8000 TL'den başlıyor en az iyi bir tanesi. Tablet yine biraz daha uygun. Ama dediğim gibi alt model IPad'lere de bakabilirim.

Hocam i5'lerde emin olun işinizi gayet görecektir. Hatta bene i3 kullanıyorum fakat kullandığım model 9. nesil olmasından dolayı gayet uzun ömürlü ve iyi bu yönden de bakmak lazım. Yani aslında önemli olan modeli i7 veya i5 olması değil.

Ya öyle tabii de. Ama i7 bir işlemci laptop'a baktığımda 8000 Tl'den başlıyor en az iyi bir tanesi. Tablet yine biraz daha uygun. Ama dediğim gibi alt model Ipad'lere de bakabilirim.
Hocam çok ağır iş yapmayacaksanız i7 bence normal bir kullanıcı için gereksiz. i5 yeterli olacaktır.

Hocam i5'lerde emin olun işinizi gayet görecektir. Hatta bene i3 kullanıyorum fakat kullandığım model 9. nesil olmasından dolayı gayet uzun ömürlü ve iyi bu yönden de bakmak lazım. Yani aslında önemli olan modeli i7 veya i5 olması değil.
Hocam çok ağır iş yapmayacaksanız i7 bence normal bir kullanıcı için gereksiz. i5 yeterli olacaktır.
Haklısınız aslında. İ5'de iş görür. Ya şu an bulunan ama kullanamadığım bilgisayar i7 ve gayet iyi. İ5 hiç kullanmadığım için bilemiyorum. Mesela en basitinde aynı markaya sahip benim bilgisayar Gta 5'i en iyi şekilde kaldırırken (ki bilgisayar 12-13 yaşında), yine aynı markaya sahip ama İ5 bilgisayar bir tanıdığın oyunu kaldırmıyordu.

Yav tabi amacım oyun falan hiç değil. Sadece eğitim, sınav ve de kişisel gelişim için istiyorum. İ5'te sorun yaşanmaz yani dediğiniz gibi. Olmadı öyle yapacağım. Yani bir İ5 Laptop ile bir Ipad aynı paraya denk geliyor.

Ben Laptop'da HP, Lenovo tercih ediyorum. Sizlerin bana önerebileceğiniz İ5 iyi bir bilgisayar var mı? Veya bilgisayar dışında farklı bir seçenekte olabilir (Tablet gibi...).

Haklısınız aslında. i5'de iş görür. Ya şu an bulunan ama kullanamadığım bilgisayarı7 ve gayet iyi. i5 hiç kullanmadığım için bilemiyorum. Mesela en basitinde aynı markaya sahip benim bilgisayar GTA 5'i en iyi şekilde kaldırırken (ki bilgisayar 12-13 yaşında), yine aynı markaya sahip ama i5 bilgisayar bir tanıdığın oyunu kaldırmıyordu.

Yav tabii amacım oyun falan hiç değil. Sadece eğitim, sınav ve de kişisel gelişim için istiyorum. i5'te sorun yaşanmaz yani dediğiniz gibi. Olmadı öyle yapacağım. Yani bir i5 laptop ile bir iPad aynı paraya denk geliyor.

Ben Laptop'da HP, Lenovo tercih ediyorum. Sizlerin bana önerebileceğiniz i5 iyi bir bilgisayar var mı? Veya bilgisayar dışında farklı bir seçenekte olabilir (tablet gibi...).

Hocam biraz araştırma vs. ile çok rahat iyi laptoplar bulabilirisniz şu an için aklıma önerebileceğim bir model gelmedi. Başarılar okul hayatınızda.

Haklısınız aslında. İ5'de iş görür. Ya şu an bulunan ama kullanamadığım bilgisayar i7 ve gayet iyi. İ5 hiç kullanmadığım için bilemiyorum. Mesela en basitinde aynı markaya sahip benim bilgisayar Gta 5'i en iyi şekilde kaldırırken (ki bilgisayar 12-13 yaşında), yine aynı markaya sahip ama İ5 bilgisayar bir tanıdığın oyunu kaldırmıyordu.

Yav tabi amacım oyun falan hiç değil. Sadece eğitim, sınav ve de kişisel gelişim için istiyorum. İ5'te sorun yaşanmaz yani dediğiniz gibi. Olmadı öyle yapacağım. Yani bir İ5 Laptop ile bir Ipad aynı paraya denk geliyor.

Ben Laptop'da HP, Lenovo tercih ediyorum. Sizlerin bana önerebileceğiniz İ5 iyi bir bilgisayar var mı? Veya bilgisayar dışında farklı bir seçenekte olabilir (Tablet gibi...).
Huawei Matebook D16'yı inceleyebilirsiniz. Güçlü bir AMD işlemci kullanıyor.
Fiyatı da 8GB RAM'lisi 7000 TL.

iPad Air da güzel cihaz ama bir bilgisayar değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı