Sınav için rapor alamadım ne yapmalıyım?

Gelmiş durumunu anlatırsın keyfi yerindeyse izin verir diyorsun. Bu usülsüzlük. Yönetmelik var. Ona göre davranılır. Yönetmelik geçerli resmi belge ister. Bu belge geçerli tıbbi rapor da olabilir, o tarihte tutuklu olunduğuna dair belge de olabilir, velinin bahsi geçen tarihten sonra teslim ettiği dilekçe de olabilir.

Beyan falan etmezsin. Beyan ne demek öğren istersen. Sınav hakkı da talep etmezsin. Sınav hakkın olduğunu belgenle ispat eder ve alırsın. İyi huylu, yardımsever ve rapor olmadan kabul eden hoca suç işler. Üniversitede de farklı bir durum söz konusu değil. Yönetmelik neyse o uygulanır.

Laflarınızdan anladığım kadarıyla kendinizi çok yaşlı, üniversite mezunu olmanızla karşınızdakinin de üniversite mezunu olma ihtimaline gram olanak veremeyen bir üstünlük taslama kompleksine girmiş bulunmaktasınız. Her lafınızda sizin adınıza daha fazla üzülüyorum.

Gelmiş durumunu anlatırsın keyfi yerindeyse izin verir diyorsun. Bu usülsüzlük. Yönetmelik var. Ona göre davranılır. Yönetmelik geçerli resmi belge ister. Bu belge geçerli tıbbi rapor da olabilir, o tarihte tutuklu olunduğuna dair belge de olabilir, velinin bahsi geçen tarihten sonra teslim ettiği dilekçe de olabilir.

Beyan falan etmezsin. Beyan ne demek öğren istersen. Sınav hakkı da talep etmezsin. Sınav hakkın olduğunu belgenle ispat eder ve alırsın. İyi huylu, yardımsever ve rapor olmadan kabul eden hoca suç işler. Üniversitede de farklı bir durum söz konusu değil. Yönetmelik neyse o uygulanır.

Laflarınızdan anladığım kadarıyla kendinizi çok yaşlı, üniversite mezunu olmanızla karşınızdakinin de üniversite mezunu olma ihtimaline gram olanak veremeyen bir üstünlük taslama kompleksine girmiş bulunmaktasınız. Her lafınızda sizin adınıza daha fazla üzülüyorum.

Raporun yoksa hocaya açıkça durumunu anlatırsın. Hoca sınavı yapar veya raporun olmadığı için yapmaz. Bu olay benden önce de vardı benden sonra da olacak. Ben doğru veya yanlış demiyorum olan durum budur. Raporu beyan edersin ve tekrar sınav hakkı talep edersin. Çünkü hoca aynı sınav kağıdını sana vermeyecektir. Soruları değiştirir muhtemelen. Beyan kelimesini çok iyi bilirim. Bölümümle çok alakalı bir kelimedir. Her gün onlarca kez duyuyorum maalesef. Üniversitede rapor olmadan tekrar sınava girmenin ihtimali yok. Bunu en iyi sizin bilmeniz lazım.(Üniversite okuyor veya bitirdiniz yazınıza göre.) Son olarak ben kendime bilge, yüce gibi tabirler kullanmadım. Sadece lise ve üniversite bitirdiğimi karşılaştığım ve arkadaşlarımın karşılaştığı durum budur. Siz ne kadar yanlış deseniz de maalesef durum budur. Size iyi günler dilerim tekrar yazmayacağım.

Raporun yoksa hocaya açıkça durumunu anlatırsın. Hoca sınavı yapar veya raporun olmadığı için yapmaz.
Dilekçe vermedim. Hocaya durumu izah edince tamam diğerleriyle birlikte yaparız dedi. Böyle bir durum yaşayanlara yardımcı olur belki konu.

Yeni konular

Geri
Yukarı