Sınav korkusu nasıl yenilir?

Daha fazla  
Merhabalar, bende son aralar yapamama korkusu var. Hocalar yavaş yavaş sınav tarihleri verıyorlar ve ben sınav kelimesini duyduğumda bir panikleme giriyor içime, korkuyorum ve İngilizcem, matematiğim çok kötü. İngilizce kelime bilgim yok diye de kaynaklanıyor. Tam ders çalışayım diyecekken sıkılma hissi giriyor. Ne önerirsiniz? Bu arada 7.sınıfım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, bende son aralar yapamama korkusu var. Hocalar yavaş yavaş sınav tarihleri verıyorlar ve ben sınav kelimesini duyduğumda bir panikleme giriyor içime, korkuyorum ve ingilizcem, matematiğim çok kötü. İngilizce kelime bilgim yok diye de kaynaklanıyor. Tam ders çalışayım diyecekken sıkılma hissi giriyor. Ne önerirsiniz? Bu arada 7.sınıfım.

Aynısı bende de var hocalar sınav tarihlerini verdi bende gerilmeye başladım bunları düşünmekten gözüme uyku girmiyor hep geriliyorum gerçekten bana da bir çözüm lazım.

Yahu daha ilkokulda sınav stresi yaşıyorsanız siz ilerleyen zamanlarda ne yapacaksınız? LGS-TYT-AYT gibi engeller olacak önünüzde, o sınavlarda ne yapacaksınız? Şimdiden düşünmemeye çalışın, rahatınıza bakın. Yapabildiğinizi yapın, yapamadığınızı sallayın. İlkokul düzeyinde zaten kalma vs. de yok. Neyin derdini yaptığınızı açıkçası anlayabilmiş değilim. Bakın rahatınıza, rahatınıza bakın dediysem tabii ki dersinizi salmayın. Ancak genel olarak elinizden gelen emeği gösterin, sonrası Allah'ın takdirine kalmış bir şey. Orasını ben bilemem.

Yeni konular

Geri
Yukarı