Sınav seneme girmiş bulunmaktayım

volter190

Hectopat
Daha fazla  
Evet başlıktaki gibi seneye üniversite sınavına gireceğim ve başarılı bir sınav geçirmek istiyorum bana verebileceğiniz tavsiyeler nelerdir?

Planlı çalış asla kendini sıkma stres yapma sonuç olarak istediğin yeri tutturamamak dünyanın sonu değil, planlı programlı çalıştıktan sonra her şeyi başarırsın.

Evet başlıktaki gibi seneye üniversite sınavına gireceğim ve başarılı bir sınav geçirmek istiyorum bana verebileceğiniz tavsiyeler nelerdir?
Eğer konu eksiğin varsa hatta 0 bilgili isen bile geç değil. 1 sene gayet yeterli bir zaman. Benim temelim iyi değildi. Liseye geçtiğim gibi koronadan dolayı çalışmayı bırakmıştım. Sınava kaldı 13 gün ve hala çalışmıyorum. Mezuna kalacağım. Sürekli zaman yok, çalışsam bile istediğim yeri kazanacak kadar zaman yok diye diye erteledim. Fakat şunu fark ettim ki 1 yıl gayet yeterli bir zaman. Bu sene aptallık etmeyip çalışacağım. Başka yapacak bir şey yok, ne babamın dükkanı var ne çevremde birinin. Eğer sen de memur çocuğuysan ve B planın yoksa mecbur okuyacaksın. 1 yıl boyunca ben 8 saat çalışamam diyorsan 3-4 saat çalış yine iyi bir sıralama yaparsın. Önemli olan istikrar ben bu sene onu anladım. Eğer istikrarlı olmazsan, yapabileceğin şeyleri yapamamaya ve kapasiten körelmeye başlıyor. Tekrar kapasiteni kullanabilmek ise çok zor. Hatta neler yapabileceğini unutup ben zaten yapamıyorum anlamıyorum deyip motivasyonunu kırıyorsun o yüzden kapasitenin körelmesine izin verme. En azından günlük tekrar yap, bir şeyler yap az da olsa. Derslerden uzaklaşırsan tekrar yakınlaşmak bir işkence, hem de konu çalışırken kendini salak gibi hissediyorsun. Genel tavsiye dışında şunu da ekleyeyim unutmadan. Az da olsa günlük geometri çöz geometri son aylarda halledilecek bir şey değil. Konu anlamında değil, soruları çözmek bilgini kullanabilmek için bol bol soru çözmen lazım. Soruya baktığında çözümü kafanda canlanması için az da olsa sürekli çöz geometriyi. Şimdiden iyi çalışmalar.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı