Sınav stresi

Yarın dershanede seviye belirleme sınavım var. Soruları yapamayıp kötü bir seviyeye girersem diye korkuyorum. Derslerim iyi yıl sonu prtalamam 97 falandı ama bu korkuyu yenmek için ne yapmalıyım? 8. sınıfa geçtiğim için girdim dershaneye sizce sorular zor olur mu? Dershane sınavları zor mu kolay mı hiç bilmiyorum? Sınava son 2-3 gün varken sınav tarihini açıkladılar. Çok fazla çalışamadım. Test falan çözdüm ne konuda olduğunuda bilmiyorum sınavın genel büyük ihtimal. Kendimi rahatlatmak için ne yapmalıyım?

Çok stres yapmana gerek yok. Zaten o kendini denemen için olan bir sınav. Kötüde geçse önünde zamanın var önemli olan kendini geliştirmen. Zaten dershanede bu yüzden değil mi?😀

Yarın dershanede seviye belirleme sınavım var. Soruları yapamayıp kötü bir seviyeye girersem diye korkuyorum. Derslerim iyi yıl sonu prtalamam 97 falandı ama bu korkuyu yenmek için ne yapmalıyım? 8. sınıfa geçtiğim için girdim dershaneye sizce sorular zor olur mu? Dershane sınavları zor mu kolay mı hiç bilmiyorum? Sınava son 2-3 gün varken sınav tarihini açıkladılar. Çok fazla çalışamadım. Test falan çözdüm ne konuda olduğunuda bilmiyorum sınavın genel büyük ihtimal. Kendimi rahatlatmak için ne yapmalıyım?
Arkadaşım vardı. Günde 8 saat ders çalışıyordu denemelerde maksimum 10 yanlışı çıkıyordu. Üni sınavına girdi stresten dolayı yapamadı. Sadece rahatlaman gerekiyor rahat hisset sınavda heyecanlanmak sadece kötü yaptırır. Ve de şöyle anlatayım okulda başarılı olamadın ya da okuyamadın hayatın sonu değil.

Geri
Yukarı