Sınava hiç çalışmayanlar nasıl bu kadar rahat?

Okumaya niyetin yok gibi neden açığa almıyorsun?

Hocam ben zaten okumak istemiyorum aile zoruyla gidiyorum kalacaklarımı biliyorlar ama gene de açığa geçemededim izin vermiyorlar açığa geçmeme okula ha bir de arkadaşlar, yemek için yoksa uğramayacağım.

Rahat ve takmamanın sebebi arkanda sınav ile ilgili bir güvencenin olması. Ben de o kişilerdenim. İşin sırrı dersi dersteyken dinleyip ders esnasında hocanın dediği hiçbir şeyi kaçırmamakta. Çoğu öğretmen ''Bakın bunu sınavda sorarım, bu önemli bir konu.'' vesaire şeklinde bilgi veriyor. Eğer dersteyken hocayı iyi dinleyip bunları kaçırmayıp not alırsan sınav konusunda hiçbir sıkıntın olmaz. Sınavdan önce açar, not ettiğin yerleri 1 saat boyunca okur, çalışırsın ve minimum 70 ile geçersin. Geçen Ağustos üniversiteyi bitirdim ve 4.00'lık not sisteminden 3.60 ile mezun oldum. Sadece bu dediğim şekilde, sınavdan 1 gün önce çalışıp sınava girerek, hiç alttan ders bırakmadan geçtim.

Aldığım notları her zaman MS Word üzerinde kısa, öz ve anlaşılır şekilde yazar, arşivlerim. Bilgisayara yazarken daha çok akılda kalıyor bana göre ve aynı zamanda çalışmışta oluyorsun. :D

3.jpg

Hatta sırf bunun için kocaman bir not arşivi klasörüm var. :D

Başlıksız-1.png

Umursanacak şeyler olduğunu düşünmüyoruz. Böyle gibilerin amacı zaten sınıfı geçmektir yüksek not almak değil.
Bunlarda benim notlar, hiçbir sınava çalışmam genelde kopyaya girişirim. Sınıfı geçmeme yetiyor o bana yeterli.

1653933843280.png

Yeni konular

Geri
Yukarı