Sınava son 4 ay ne yapılmalı?

zokraes

Hectopat
Daha fazla  
Mezuna kalmış biriyim. Konuları hala hatırlıyorum ama daha iyisini yapmak için mezuna kaldım. İçim rahat etmiyor son 4 ay ne yapmalıyım? Sayısal bölümdeyim son kez tekrardan baştan sona konu videolarını izleyip test çözsem yeterli midir? Ya da önerileriniz var mı?

Evet hocam biraz beklettim.
Şimdi sınava son 2, 5-3 ay var. AYT 45 TYT 70-80 arası dediğim gibi.
Ne önerirsiniz, ne yapmalıyım?
AYT fen sağlam sayılır mezun senem 30 net civarı zorlayınca geliyor. AYT matematik de zorlanıyorum. Ayrıca TYT de çok daha iyi yapabileceğime inanıyorum (netlerim 55-60'dan 75-80-85 aralığına yeni geldi )

Evet hocam biraz beklettim.
Şimdi sınava son 2, 5-3 ay var. AYT 45 TYT 70-80 arası dediğim gibi.
Ne önerirsiniz, ne yapmalıyım?
AYT fen sağlam sayılır mezun senem 30 net civarı zorlayınca geliyor. AYT matematik de zorlanıyorum. Ayrıca TYT de çok daha iyi yapabileceğime inanıyorum (netlerim 55-60'dan 75-80-85 aralığına yeni geldi )

Hangi bölüm istiyorsun?

Hangi bölüm istiyor.

Hocam saygızlik oldu size kusura bakmayın. Telefon geldi.
Ben madde madde yazayım siz de müsait olunca cevaplarsınız, hakkınızı helal edin.
1) elektrik elektronik ilk hedef hocam.
2) geçen sene 170 k sayısaldan mezuna bıraktım.
3) ilgi alanım borsa altın döviz gibi konular. Bunlara için, istatistik, ee müh veya yazılım, bilgisayar lazım.(bu konularda profesyonel çalışmak için oldukça iyi bir temel oluyor bu meslekler )
4)TYT AYT geometriyi nasıl hallederim basit denemerlde rahat yapıyorum ama orta üstüne kalem oynatamıyorum.
5)TYT dil bilgisini hiç yapamıyorum -10 netle sınava başlıyorum, en az 4-5 net nasıl yaparım?
6) netlerim çok zor artıyor ama çok çalışıyorum. Ve bu beni streslendiriyor. İşin gerçeği bu konuda daha fazla yardıma ihtiyacım var stres yönetimi beni bitiriyor.
7) siz ve @Blacksidemre benden birkaç yaş büyüksünüz. İkinizinde YKS'den sonra ne yaptığını merak diyorum.
YKS'den sonra ne oluyor insan merak ediyor.

@A 10 Thunderbolt ll öncelikle bayağıdır yoktum zaten zaman hızlı geçmiş.
Ben askeriye denedim kazandım da sağlıktan elendim 2 kere. Sonra okumayacaktım baktım ilk ve acil yardım var dedim okuyayım sonra belki mühendislik okurdum. Okulu bitirdim paramedik oldum. Okurken kuryelik yaptım neler neler oldu. Bu 3 yılda çok şey gördüm insan kurtardım öldüler vs çok değişikti gerçekten. 120 bin falan borcum oldu 😅 bir şekilde yaşamaya çalışıyorum.
Şimdi sıfırdan C# başladım sonra SQL öğreneceğim beraber işte. Lisede iken az buçuk öğrenmeye çalışıyordum. Daha fazla yazmak isterdim de uyumam lazım. Hayatımı ciddi düzene soktum.

@Blacksidemre benden birkaç yaş büyüksünüz. İkinizinde YKS'den sonra ne yaptığını merak diyorum.
YKS'den sonra ne oluyor insan merak ediyor.

YKS'den sonra normal hayatına devam ediyorsun, pek bir olayı yok. Ders çalışma harici hobilerine odaklanıyorsun. Olmadı tatilini yapıp kafanı dinlersin. Üniversitede, YKS döneminde olduğundan 10 kat daha rahat olursun sadece.

Bölüm tavsiyesi için biraz erken şu an. Dersinize odaklanıp sınavı halletmeye bakın. Tavsiyeleri sınav sonuna saklayın, kafanız karışmasın.

Geri
Yukarı