YKS son 4 ay kala sözelde ilk 300 bine girmek için ne yapılmalı?

Nick name 181

Decapat
Daha fazla  
YKS son 4 ay kala sözelde ilk 300 bine girmek için nelere calımalıyım? Calısma programı lazım. Ders olarak tarıh edebiyat cografya hersene cıkan basıt konular yazar mısınız?

TYT fen basit ve her sene sorulan konu lazım 6 7 net yapmam için bu arada temelım sıfır.
TYT 40 50 net icin onerı konu da belırtırsenız ıyı olur AYT de ıse 30 40 net lazım.

Bir de basit gözüm kapalı yaparım gibi şeyler yazmazsanız sevinirim.

YKS son 4 ay kala sözelde ilk 300 bine girmek için nelere calımalıyım? Calısma programı lazım. Ders olarak tarıh edebiyat cografya hersene cıkan basıt konular yazar mısınız?

TYT fen basit ve her sene sorulan konu lazım 6 7 net yapmam için bu arada temelım sıfır.
TYT 40 50 net icin onerı konu da belırtırsenız ıyı olur AYT de ıse 30 40 net lazım.

Ey ahali! çalışman gerektiği sınava 4 ay kala mı aklına geldi. Sözel 300bin ile nereye gireceksin ayrıca. Tyt sosyalde coğrafyadan nüfusa, dinden Allahın sıfatlarına, felsefeden nihilizm, kritisizm, agnostizm vb. inançlara bak. Tarihten gelen bilgi soruları pek fazla olmuyor gelenler de rastgele konulardan geliyor. Tyt tarih çalışarak vakit harcama. Fene geldiğimizde fizikten dalgalar, manyetizma, kaldırma kuvveti, basınç ; kimyada ilk sırada mol ve kimyasal hesaplamalar sonrasında asit bazlar, lewis gösterimleri ve çerezlikler(doğa ve kimya, kimya her yerde, kimya bilimine giriş) ; biyolojide garanti 1 soru kalıtım var, onun dışında sınıflandırma, mitoz-mayoz bölünme ve ekoloji çalışabilirsin. Matematikte bol bol soru çözmen lazım en azından sınavdaki ilk 10-15 soruyu çözmen için. Bir de problemleri öğren.

Sayısal olduğum için Ayt konusunda yardım edebileceğimi sanmıyorum.

MSÜ gireceğim zaten ama kendimi denemek amaçlı.
Hocam tyt altyapın sıfır. 4 aylık uzun bir süreçte bile hedefin 300 bin. Bence durduk yere msü'ye para verme.

(Düzenleme ; Başvuruların kapandığını unutmuşum parayı her türlü verdin. En azından 3 hafta sağlam tyt çalış ki msü iyi gelsin hocam)

Son düzenleme:

Sözelden sınava 300 bin giren yoktur reis naptın? 4 ayda güzel bir çalışmayla sözelde güzel sonuçlar elde edersin.

Sözelden sınava 300 bin giren yoktur reis naptın? 4 ayda güzel bir çalışmayla sözelde güzel sonuçlar elde edersin.
Harbiden hocam, @Nick name 181 yanlış anlamayın ama sözel 300 bin ile sözlük bile olamazsınız. Apartman üniversiteden mezun olup işsiz kalırsınız büyük ihtimal.

İnsanlar neden bu kadar karamsar anlamadım neyse.Tyt için birkaç önerim var:
Öncellikle günde en az 20 paragraf,
Dil Bilgisinden 10 soru geliyor hızlı şekilde onları aradan çıkar, gerek yok paragraf yeter deme,
Coğrafya video konular izle ve test çöz bol bol,
Tarih genel bir konu tekrarı yap al bir kaynak kitap en azından Tarihin müfredattaki akışını öğrenmek için tüm konuları oku.
Din ve felsefe için bir önerim yok,

Geçen sene doğru düzgün çalışmadan girmiştim edebiyatım berbat olduğu için ve obp düşük olduğu için bu sonuç gelmişti u sene hedefim ilk 50k ya girmek. Nasıl bir yol izlemeliyim ?

Dosya Ekleri

• Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    58,5 KB · Görüntüleme: 54

Yeni konular

Geri
Yukarı