Sınavda beklediğim sonucu alamadım

494528

Decapat
Okulun başından beri her gün çalıştığım 8 kredilik bir derste(en yüksek alana göre puan veriliyor) 60 üzerinden 39 aldım ve nasıl düzelteceğimi bilmiyorum. 60 üzerinden 51 aldığını söyleyen biri var sınava hiç düzenli çalışmamış sadece dersi dinleyip son gün çalıştığını söylüyor. Ne yapmalıyım, nasıl düzeltebilirim?

Okulun başından beri her gün çalıştığım 8 kredilik bir derste(en yüksek alana göre puan veriliyor) 60 üzerinden 39 aldım ve nasıl düzelteceğimi bilmiyorum. 60 üzerinden 51 aldığını söyleyen biri var sınava hiç düzenli çalışmamış sadece dersi dinleyip son gün çalıştığını söylüyor. Ne yapmalıyım, nasıl düzeltebilirim?

Türkiye'de maalesef eğitim sistemi berbat ve bu da öğrencilerin gittikçe beyinlerini iyi kullanmamasına yol açıyor.

Dersi dinleyip son gün çalışarak öyle bir not alacağına inanmıyorsunuz değil mi? "Yeaa ben zaten çalışmıyorum ki yaa son gün bakarım girerim bu işler böyle" kafasındaki kişilerle arkadaşlığınızı kesin. Onlar çevrelerindekini gevşettiği, yavaşlattığı gibi boş zamanlarında harıl harıl çalışıp sınıfta öne geçme derdindeler. Sizden belki de kat kat daha fazla çalıştı o not için.

Dersi dinleyip son gün çalışarak öyle bir not alacağına inanmıyorsunuz değil mi? "yeaa ben zaten çalışmıyorum ki yahu son gün bakarım girerim bu işler böyle" kafasındaki kişilerle arkadaşlığınızı kesin. Onlar çevrelerindekini gevşettiği, yavaşlattığı gibi boş zamanlarında harıl harıl çalışıp sınıfta öne geçme derdindeler. Sizden belki de kat kat daha fazla çalıştı o not için.

Vizeler Online olduğu için notlarımı etkilediğini de düşünüyorum. Yüz yüze yapılsa notlarımın daha yüksek olacağını düşünüyorum ama maalesef Online olması da çok sıkıntı. Vizeler %40 finaller %60 ağırlıkta ve finaller yüz yüze olacakmış umarım orada düzeltirim. Ayrıca dediğiniz gibi ben hiç çalışmıyorum diyen çok kişi var bölüm grubunda. Aralarında 60 üzerinden 60 veya 50 arasında almışlar genelde.

son gün çalıştığını söylüyor.
Yalan söylüyor da olabilir, onu bilemeyiz. Onun dışında derste düzenli not tutmaya, dersi dinlemeye çalış. Günlük olarak da tekrar yap, yapacak başka bir şey ne yazık ki yok.

Çan sistemi olayı vizelerinizde geçerli mi? Vizelerinizde geçerli ise bir artı bence. Birde hangi bölümü okuyorsunuz?

Geri
Yukarı