Sınavda kopya çekmediğim halde tutanak tutuldu

FurkanGuray1

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, biyoloji sınavında gözetmen öğretmen saatimi aldı ve karıştırıp galerimde sınavla ilgili notları buldu ve tutanak yazdı. Sınav anında sınıfta saat olmadığı için kol saatimden saate bakıyordum hoca da saatimi aldı sınav kağıdımı ellemedi sınav çıkışı saatimi karıştırıp galeri kısmındaki fotoğraflara baktı ve sınavla ilgili notları gördü. Bunun üzerine tutanak tuttu sınav esnasında galeriye girip notlardan kopya çekmedim. Sabah arkadaşımla notlarımızı birbirimize atarken saatte otomatik eşleşmiş ve saate de eklenmiş ceza alır mıyım? Disiplin kuruluna savunma yapacağım sicilime işler mi?

Ceza alırsınız büyük ihtimalle ne kadar kopya çekmediğinizi iddia etseniz de gayet kopya çekildiğinizi kanıtlayacak bütün kanıtlar tespit edilmiş. Notunuz kopya olarak girilir ve kınama verilebilir ama verilse dahi mezuniyetinizden önce kurul toplanıp sicilinize işlenmemesine karar verirler. Yani %99 kınama ile mezun olmazsınız.

Merhaba arkadaşlar, biyoloji sınavında gözetmen öğretmen saatimi aldı ve karıştırıp galerimde sınavla ilgili notları buldu ve tutanak yazdı. Sınav anında sınıfta saat olmadığı için kol saatimden saate bakıyordum hoca da saatimi aldı sınav kağıdımı ellemedi sınav çıkışı saatimi karıştırıp galeri kısmındaki fotoğraflara baktı ve sınavla ilgili notları gördü. Bunun üzerine tutanak tuttu sınav esnasında galeriye girip notlardan kopya çekmedim. Sabah arkadaşımla notlarımızı birbirimize atarken saatte otomatik eşleşmiş ve saate de eklenmiş ceza alır mıyım? Disiplin kuruluna savunma yapacağım sicilime işler mi?

Sınava telefon kopya kağıdı akıllı saat vb ile girmek yasak üzerinde bulurlar ise kopya muamelesi görürsün.

Okul çıkışı öğretmenin yanına gidip olayı tüm açıklığıyla, eksiksiz, yalansız anlat, hem gözetmen öğretmen hem de sınıf öğretmenin durumu bilsin. Seni kopya çekerken görmediyse kolay kolay işlem yapmaz
Ekleme : ben de öğretmenlik yaptım. Emin olun kopya şüphesi olan öğrenciye direkt kopya muamelesi yapmak için vicdansız öğretmen olmak gerekiyor

Geri
Yukarı