Sınavın yapılması hata mıydı?

Kesinlikle hata, Perşembe-Cuma günü açıklanacak vaka sayılarını görünce ne demek istediğimi anlarsınız.
2 hafta sonra 45.000 aşağı vaka olmayacak gibi. Şuraya yazıyorum.

Benim aklım şuan sınıfta kalıp kalmamak. Hocalar vahşi gibi zaten. İngilizce sınavında parantez koyulmamış soru soruyoruz. Diyor sınav hakkında soru sormayın.

Okullara öğrenci kapasitesinin üstünde öğrenciler yerleştiriliyor. Kısaca okulların çoğu yetersiz kalıyor. Bu bağlamda bazı yerlerde sosyal mesafe beklemek çok komik olacak. Ve evet, gerçekten sosyal mesafenin ihmal edildiği yer oluyor. Ama bunu bilinçli yapan yok tabii. Adam tabi ki soracak arkadaşına ya da hocasına bir şeyler. Tahminim bu sınavlar olunduktan sonra şak diye kapanacak okul. Amaç sınav yapılması gibi duruyor bayağı. Vaka sayısının artacağını düşünüyorum. Yanlış hareket olup olmadığına farklı açılardan bakarsanız farklı cevaplar alırsınız arkadaşlar. Aslında şöyle bir sistem getirilebilirdi. Diyelim ki adam 8.sınıf ya da 12.sınıf. Bu adamın son yıl gelen not ortalaması 80. Aynısını gir, geç. Eğer öğrenci diyorsa kardeşim ben daha iyisini yaparım, o zaman işte bunu isteyenlere sınav yapılabilirdi. Ama nerede...

Geri
Yukarı