Sınavlara çalışıyor musunuz?

Kimse inanmaz ama sınav öncesi gün çalışmak düzenli çalışmaktan çok daha verimli. Herşey aklında kalıyor.

Çalışıyorum fakat çok çabuk dikkatim dağılıyor çalışmaya başladıktan 10 dakika sonra bırakasım geliyor.

Çalışıyorum fakat çok çabuk dikkatim dağılıyor çalışmaya başladıktan 10 dakika sonra bırakasım geliyor.
Bilgisayar, telefon bağımlılığın falan varsa o bağımlı olduğun aktivite seni ders çalışmaktan engelleyebiliyor.
@egezztrk brom şu an 12. sınıf fen lisesindeyim, sana tavsiye verecek olursam o kadar kasma kendini. Emin ol fazla çalışmak önemli değil, ben liseye giriş sınavında çalışmadım bile ( daha önceki okul hayatımda ödev dahi yapmazdım, sadece 8. sınıfta ortalama 1 saat ders çalıştım ). Ama okuduğumu + dinlediğimi iyi anlarım. Önemli olan anlamak, anlamaya çalış. Bir de olmasa bile liseyi kazanamadın diye üzülme önemlisi YKS unutma.

Edit: Ben 1 saat çalıştım yazdım fakat iyi bir şey değil emin ol. Belki çalışsaydım daha iyi net yapacaktım. Yani 1 saat kısmı tavsiye değildir.
Evet hocam bende her yerde diyorum zaten verimli çalışmak önemli diye ama takdiri Allaha bırakmak lazım, sabahlara kadar çalıştığım sınavdan 58 aldığımı bilirim. Çok çalışıp düşük alınca ne motivasyon kalıyor ne çalışma isteği kalıyor ne bir şey kalıyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı