Sınavlara nasıl hazırlanıyorsunuz?

Ozzcan

Decapat
Merhaba. Artık kafayı yiyeceğim. Sınavlara az bir süre kaldı. Ve ben hala nasıl çalışacağımı bilmiyorum. Günde ya 2 ya 3 sınav yapacaklar. Kendimi aptal gibi hissediyorum. Nasıl çalışacağımı bilmiyorum derken. Konuları anlamıyorum, test çözemiyorum. Bu kötü gidişin önünü kesemiyorum. Siz sınavlara nasıl hazırlanıyorsunuz? Benim gibi olan var mı? Bu arada 9. sınıfım.

Merhaba. Artık kafayı yiyeceğim. Sınavlara az bir süre kaldı. Ve ben hala nasıl çalışacağımı bilmiyorum. Günde ya 2 ya 3 sınav yapacaklar. Kendimi aptal gibi hissediyorum. Nasıl çalışacağımı bilmiyorum derken. Konuları anlamıyorum, test çözemiyorum. Bu kötü gidişin önünü kesemiyorum. Siz sınavlara nasıl hazırlanıyorsunuz? Benim gibi olan var mı? Bu arada 9. sınıfım.
Dostum, ülkede ki liseli gençlerin yüzde doksanı senin gibi zaten. Yapabileceğin en öte şeyler konu anlatımlı video izleyip, notlar çıkarıp, yazılı sorularını inceleyip o konu hakkında internet üzerinden soru çözümü yapmak. Anlayamamak senin bir eksikliğin değil, uzaktan eğitim ile sınava hazırlanıyorsun ki zaten durum ortada. Dediğim gibi, yüzeysel çalışmak dışında elinden gelen pek bir şey olmayacak. Konuların biriktiğinin ben de farkındayım ancak bakanlık yapmak istiyor ve bunu değiştiremiyoruz genelde. Olduğu kadar, olmadığı kader.

Bende 9.sınıfım şöyle yapıyorum. Konu anlatımı/ Konu tekrarı soru çöz yanlışları düzelt son kez konu tekrarı/sabah 6 da kalk son bir kez daha konu tekrarı. Böyle yaparak ik dönem ortlamam 94.7 oldu.

Sana bir tavsiye eğer hocaların sözlüleri iyi tutuyorsa sınavlardan 70 üstü almaya bak ortalaman her türlü 90 üstü olur.

2. dönem 1. yazılıların konuları çok fazla ve sınırlandırılma getirilmezse şansıma güvenip belirlediğim konulara çalışacağım.

Okula gitmiyorsan internetten videolar izle. Kritik şeyleri not al, videoları izlemeyi bitirdikten sonra tekrar et ve ezberle. Dene öğrenmiş misin? Test çöz, soru çöz çıkacak konulardan. Okula gidiyorsan hocanın yazdırdıklarını tekrarla ve yine dene öğrenmiş misin? Test çöz, video izle ve kapa defteri git CS'ye aim antrenmanı yap. Dust 2 rekabetçi aç ve oyna oyunu. Sınava girmeden önce ne kadar dua biliyorsan oku, hazırsın.

Geri
Yukarı