Sınavlarda dikkatsizlik ve dayanıksızlık için kahve işe yarar mı?

3lectronic

Decapat
Makaleler
1
TYT sınavına giriyorum sanırım vücudumun kondisyonu ve dayanıklılığı düşük olduğu için başım ağrıyor halsizleşiyorum ve sınavı yarıda bırakıp çıkmak zorunda kalıyorum. Buna nasıl engel olurum? Ben kahve almayı düşündüm yani direkt kahve tozunu kaşığa koyup yutmuştum ve o zaman sınavda iyi yapmıştım. Eğer işe yarıyorsa kahve türü vs. önerebilir misiniz ya da kondisyon ve dayanıklılığımı arttıracak herhangi bir şey?

Peki hocam bunun özel bir adı vs var mıdır? İnternette araştırmak istiyorum bu tarz aylık programlar vs varsa onları kullanacağım.
net bir adı yok ama biz mesela üniversitelerde finallere doğru uygularız ki kafein'in sınav öncesi etkisi daha çok olsun. Bir nevi Oruç dibi google'da aratabilirsin Kafein diyeti diye.

Kafein kan dolaşımını artırıyor. Bu yüzden böbrekler suyu daha hızlı süzüyor. Sınav öncesi kafein alımını ve su içmeyi abartırsan sınavın ortasında idrar sıkışması yaşayabilirsin.

Kafein kan dolaşımını artırıyor. Bu yüzden böbrekler suyu daha hızlı süzüyor. Sınav öncesi kafein alımını ve su içmeyi abartırsan sınavın ortasında idrar sıkışması yaşayabilirsin.

Hocam şu an denemeden geldim normalde 60-70 yaptığım TYT'de 102 yaptım. Öncesinde kahve yemiştim.

Son düzenleyen: Moderatör:
@3lectronic
Hocam abartma, bu kadar da etki etmez.
Yayınevi neydi denemenin?
Bu arada kahve ike uğraşmam, okulda denemeye girerken bi tane atarım dersen kafein hapları var. Onlar da güzel.

@3lectronic
Hocam abartma, bu kadar da etki etmez.
Yayınevi neydi denemenin?
Bu arada kahve ike uğraşmam, okulda denemeye girerken bir tane atarım dersen kafein hapları var. Onlar da güzel.

Testokul. Bilmiyorum hocam nasıl oldu. Vücut kondisyonum ve dayanıklılığım çok zayıf o yüzden çok etki etmiş olabilir.

Ölmek, başarısız yaşamaktan daha kötüdür bana göre hocam.
O kadar büyük konuşulacak bir mevzu değil bu. Çarpıntı dönemlik bir şey, kafeini bırakınca zamanla gidiyor. Bir süredir kahve kullanmadığım için azaldı şu sıralar iyice. Bir süre sonra da biter zaten. İşin diğer kısmını da bilmen için kendi üzerimden örnek verdim.

Örnek kahve tavsiyesi istiyorsanız size Jacops önerebilirim, kendim de kullanmaktayım. Hatta biraz fazla abartarak stok yaptım, evimin her yerinde var 😅😅

Geri
Yukarı