Spora yeni başlangıç nasıl olmalı?

keremynd

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar 181 boyum 78 kilo falanım ama göbek bel çevremde aşırı yağlanma var. Hem kas kütlesi koymak hem yağ yakıp vücut yapmak için spora başlamak istiyorum. Düzgün bir antrenman önerebilir misiniz? Haftada 3-4 gün gitmeyi düşünüyorum. Ayrıca almam gereken supplementlar falan var mı? Nelerden uzak durulmalı neler tüketilmeli yazarsanız çok sevinirim teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Push-Pull-Leg formatını öneririm, antrenmandan çok beslenme önemli istediğin kadar antrenmanda vücudun içinden geç eve gidip yağlı şekerli şeylerle beslenirsen boşa kürek çekersin. Beslenmene dikkat etmeye ve idmanını aksatmamaya, düzenli şekilde gitmeye çalış zaten gerisi gelir otomatik olarak. Yediklerini hesaplaman için FatSecret uygulamasını öneririm. Hedefini ve boyunu kilonu girdikten sonra sana ne kadar kalori almanı, kaç gram protein alman gerektiğini falan söylüyor. Başka soruların varsa sorabilirsin 🙂

Günde en azından 150 gr protein almanı öneririm. Çok hafif yağlı pilavdan da zarar gelmez ama şekerden, hamur işinden kesinlikle uzak durmalısın. 3 gün gidiceksen fullbody veya push pull legs olabilir size kalmış. Supplement zaten gerekli bir şey değil beslenme yeterli olduktan sonra boşa para vermeye gerek yok.

Bel bolgesi zor gidiyor hocam ben aylardir yardiriyorum. Sana tavsiyem dinlenme gunleri diye Full yatma. Dinlenme gununde de 1'er saatlik tempo yuruyus yapman bayağı faydali olacaktir. Yediklerine de dikkat et. İlla ekmek yiceksen tam bugday al. Yag kullanicaksan zeytin yagi ya da sprey bitkisel yag satiliyor ondan alabilirsin. Tekrar soyluyorum dinlenme gunude olsa yurumen lazim tempo.

Arkadaşlar 181 boyum 78 kilo falanım ama göbek bel çevremde aşırı yağlanma var. Hem kas kütlesi koymak hem yağ yakıp vücut yapmak için spora başlamak istiyorum. Düzgün bir antrenman önerebilir misiniz? Haftada 3-4 gün gitmeyi düşünüyorum. Ayrıca almam gereken supplementlar falan var mı? Nelerden uzak durulmalı neler tüketilmeli yazarsanız çok sevinirim teşekkürler.

İlk 6 ay supplement alma.

Push-Pull-Leg formatını öneririm, antrenmandan çok beslenme önemli istediğin kadar antrenmanda vücudun içinden geç eve gidip yağlı şekerli şeylerle beslenirsen boşa kürek çekersin. Beslenmene dikkat etmeye ve idmanını aksatmamaya, düzenli şekilde gitmeye çalış zaten gerisi gelir otomatik olarak. Yediklerini hesaplaman için FatSecret uygulamasını öneririm. Hedefini ve boyunu kilonu girdikten sonra sana ne kadar kalori almanı, kaç gram protein alman gerektiğini falan söylüyor. Başka soruların varsa sorabilirsin 🙂
sağ ol uygulamaya bakıcam ben daha önce spor salonuna gitmedim aletleri bilmiyorum amerikada yaşıyorum burada herkes spor yapıyor. Pt falanda pahalı burada o yüzden kaçar set nasıl bir program yapmam gerek onu bilsem benim için çok daha iyi olur şekerli yağlı şeylerden uzak durmaya calısıyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı