Sınavlarım çok düşük geliyor

SW1RF

Hectopat
Lise 2'yim. Ne kadar uğraşsam da sınavlardan yüksek alamıyorum. Çalışma saatimde 1 saat çalışıp bıraktığım bir şey değil. Dün mesela matematiğe 3-4 saat çalıştım gece 12'lere 1'lere kadar her detayına kadar ona rağmen 20 alıp çıktım sınavdan. Ne yaparsam yapayım ne kadar uğraşırsam uğraşayım notum hep 50'nin üstüne çıkmıyor. Yarın mesela edebiyatla tarih sınavım var. 2. dönemde aynısı olur, sınıfta kalırım diye çok korkuyorum. Verecek tavsiyeleriniz var mı hocalarım cidden çok kötü durumdayım mental çöküntü yaşadım sınavlar başladığından beridir. :(

Okuduğunu anlama eğitimi alabilirsin bende öyleyim istersem bütün sene çalışayım yine düşük alırım bu tür hızlı okuma, okuduğunu anlama kursu aldım biraz olsun etki etti.

Matematik mantık işidir, bende yapamam. Tarih, Edebiyat, Felsefe gibi dersler de ezber gerekiyor. Gece yatmadan birkaç saat önce ders çalış.

Hocam Matematik soru cozdukce yapabilecegin bir ders. Edebiyat'ta ezber gerekiyor Edebiyat'i sinav oncesinde gozden gecirsen yine aklinda kalir. Ama Matematik tam aksine konu anlatimi izleyip hemen okulun verdigi testlerden coz emin ol sinavlarin yuksek gelecek.

Lise 2'yim. Ne kadar uğraşsam da sınavlardan yüksek alamıyorum. Çalışma saatimde 1 saat çalışıp bıraktığım bir şey değil. Dün mesela matematiğe 3-4 saat çalıştım gece 12'lere 1'lere kadar her detayına kadar ona rağmen 20 alıp çıktım sınavdan. Ne yaparsam yapayım ne kadar uğraşırsam uğraşayım notum hep 50'nin üstüne çıkmıyor. Yarın mesela edebiyatla tarih sınavım var. 2. dönemde aynısı olur, sınıfta kalırım diye çok korkuyorum. Verecek tavsiyeleriniz var mı hocalarım cidden çok kötü durumdayım mental çöküntü yaşadım sınavlar başladığından beridir. :(

Kanka lise 2 her zaman çok zor geçer sana tavsiyem sınıfında illaki sınavdan önce elinde küçük kağıtlarla tekrar yapan birileri vardır önce o kağıtları incele sonrasında sınavdan 1 gün önce (diyelim tarih sınavı) ders kitabını aç ve hocanın söylediği bütün sayfaları inceleyerek oku (her zaman söylerler sorular sayfa 200 ile 100 arasında diye) eline boş bir defter al ve o sayfaların her birinde hislerine güvenerek önemli olduğunu hissettiğin bilgileri kısa notlar halinde deftere yaz(örnek: kurtuluş savaşını anlatırken kitapta bir sürü gereksiz bilgi yazar ama sen tek tek ayıklıycan doğu cephesinde ermeni ve rus güney cephesi fransız , batı cephesi yunan) Ve sınavdan önceki teneffüste o sayfaları arkadaşına ver sana soru sormasını iste. Derslerine çalışacaksan 3 4 saat zorunluluktan çalışma git bilgisayarda oyun oyna, spor yap, arkadaşlarınla buluş günde 1 saat test çöz yeter bu şekilde daha verimli olur bence, strese girmeszin en azından. Matematik fizik dersinde formülleri ezberlemen yeterli ya da bir yere formulleri yaz çaktırmadan kopya çek :D sakın sayısal derslerde arkadaşlarına güvenip kopya çekmeye çalışma önemli olan formüller.

Yeni konular

Geri
Yukarı